عرضه بازی‌های انحصاری بیشتر برای ایکس باکس با خرید استودیوهای بازی سازی جدید در جریان است

0

مایکروسافت در تلاش است تا برای نزدیک شدن هر چه بیشتر به سونی عناوین انحصاری بیشتری را برای کنسول ایکس باکس پدید آورد و به همین خاطر در اوایل سال جاری میلادی، مایکروسافت اعلام کرد که پنج استودیو بازی سازی جدید را خریداری و به مجموعه خود اضافه کرده است. اما امروز خبر رسیده این روند متوقف نشده و مایکروسافت در تلاش برای تصاحب استودیوهای بازی سازی بیشتری است و به همین خاطر دو استودیو مستقر در کالیفرنیا یعنی inXile Entertainment و Obsidian Entertainment را خریداری و به خود اضافه نموده است.

استودیو بازی سازی inXile توسط برایان فارگو (Brian Fargo) تاسیس شده و در حال حاضر در ابتدا بازی‌های RPG یا همان بازی‌های نقش آفرینی مانند Wasteland 2 را توسعه می‌دهد. همچنین استودیو بازی سازی Obsidian بازی‌های نظیر Fallout: New Vegas, South Park: The Stick of Truth, and the Pillars of Eternity را ساخته داده است. هر دو استودیو به مایکروسافت کمک می‌کنند که کمبود بازی‌های نقش آفرینی اختصاصی برای ایکس باکس را جبران کنند و شکاف به وجود در این زمینه را پر کنند. علاوه بر این دو کمپانی به مایکروسافت این اجازه را می‌دهند بازی‌های انحصاری بیشتری برای ایکس باکس تولید کند.

مت باوتی، رئیس بخش بازی‌های ایکس باکس در این رابطه توضیح می‌دهد که:

در حالی که هر دو استودیو یک میراث مشترک دارند، اما دو تیم خلاق در Obsidian و inXile بسیار متفاوت هستند. آن‌ها به فعالیت خود به طور مستقل با استعدادهای ویژه و تخصص خود ادامه خواهند داد. به عنوان بخشی از استودیو مایکروسافت، Obsidian و inXile پشتیبانی و آزادی لازم را برای تحقق بخشیدن به آرزوهای خلاقانه خود در هر دو بخش پروژه‌های موجود و پروژه‌های جدید بخش بازی‌های نقش آفرینی خواهند داشت.

این استودیوهای جدید به استودیوهای موجود مایکروسافت نظیر Initiative, Undead Labs, Playground Games, Ninja Theory, Compulsion Games اضافه خواهند شد. مایکروسافت اکنون در مجموع ۱۳ تیم توسعه بازی دارد. در حال حاضر همه آن‌ها بخشی از برنامه توسعه‌ای میاکروسافت برای کنسول ایکس باکس هستند تا عناوین انحصاری ایکس باکس را افزایش دهند و با این کار ایکس باکس را هر چه بیشتر جهت مقابله با پلی استیشن ۴ سونی آماده سازند.

هدف اصلی مایکروسافت سال ۲۰۲۰ است که انتظار می‌رود سونی و نینتندو و همچنین دیگر سازندگان کنسول‌های بازی، نسل جدید محصولات خود را عرضه سازند و آن هنگام رقابت از آن چه که هست سخت‌تر و جذاب‌تر خواهد شد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

16 − 4 =