سامسونگ نمایشگر تمام صفحه انعطاف پذیر و رابط کاربری جدید One UI را به نمایش گذاشت

0

سامسونگ طی کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود (SDC 2018) نمایشگر تمام صفحه انعطاف پذیر (Infinity Flex Display) خود را رونمایی کرد. همچنین این شرکت کره‌ای رابط کاربری جدید خود را که One UI نام دارد و برای دیوایس‌های انعطاف پذیر توسعه داده شده است را نیز به عموم معرفی نمود. البته این رابط کاربری جدید برای دیوایس‌های غیر منعطف نیز در دسترس قرار خواهد گرفت و بنابراین به نظر می‌رسد سامسونگ عملا رابط کاربری Experience را بازنشسته نموده است. در این کنفرانس سامسونگ در مورد دستیار هوشمند صوتی خود یعنی بیکسبی هم صحبت کرد و از نحوه توسعه آن کلام منعقد کرد.

بگذارید ابتدا در نمایشگر انعطاف پذیر این شرکت صحبت کنیم، البته سامسونگ در اینجا از یک گوشی انعطاف پذیر صحبت به میان نیاورد و تنها پنل نمایشگر منعطف از نوع OLED خود را به نمایش گذاشت که البته این نمایشگر سخت افزار اصلی یک گوشی منعطف محسوب می‌شود. نمایشگر بصورت عمودی تا می‌شود و در هنگامی که کامل است و تا نشده است، ۷٫۳ اینچ و اندازه یک تبلت کوچک ابعاد دارد.

در هنگام تبلت شدن است که رابط کاربری اصلاح شده سامسونگ به چشم می‌آید و این رابط کاربری ویژه با همکاری توسعه دهندگان اندروید و همچنین شرکت گوگل طراحی شده تا یک رابط کاربری ساده و کاربردی را به کاربر ارائه دهد تا انواع عملیات‌ها را بر روی آن به آسانی صورت پذیرد.

رابط کاربری برای این طراحی شده تا هنگامی که گوشی تا شده، رابط به عنوان یک رابط گوشی هوشمند به کاربر خدمت رسانی کند و هنگامی که گوشی باز شد و همانند یک تبلت در آمد، رابط کاربری همانند رابط یک تبلت کار کند. سامسونگ می‌گوید که این رابط کاربری می تواند سه برنامه را به طور همزمان باز کند تا از زمانی که دستگاه حالت تبلت را دارد، بیشتر از آن بهره برد.

هیچ حرفی در مورد اینکه دقیقا چه زمانی گوشی هوشمند قابل انعطاف سامسونگ عرضه خواهد شد به میان نیامد، اما در مرحله اول، ما شنیده‌ایم که این شرکت در ماه‌های آینده برای تولید انبوه این دستگاه آماده می‌شود.

اگر از لحاظ فنی به نمایشگر تمام صفحه انعطاف پذیر سامسونگ بنگرید متوجه خواهید شد که سامسونگ کار آسانی برای تولید آن نداشته و به همین خاطر پوشش دستگاه را نه از شیشه بلکه از یک لایه محافظ جدید، یک پلیمر کامپوزیت پیشرفته که انعطاف پذیر و سخت است، انتخاب نموده و برای این منظور خود این پوشش را ابداع کرده است.

اما واقعیت دیگری که در این بین وجود دارد این است که دستگاه در طول خدمت دهی خود ممکن است صد هزار بار تا شود و این ممکن است اجزای دستگاه را دچار آسیب و از هم گسیختگی کند ولی سامسونگ برای این مشکل هم چاره‌ای اندیشیده و به این منظور از یک چسب پلاستیکی قابل انعطاف استفاده نموده که این چسب تمام اجزای داخلی را بصورت مطمئنا در کنار هم قرار داده و بدین ترتیب از هم گسیختگی هم به وقوع نخواهد پیوست.

در نهایت بزرگترین چالشی که سامسونگ با آن مواجه بود این بود که نمایشگر دستگاه منعطف باید از هر نمایشگری که در جهان تولید می‌شود، نازک‌تر باشد و بدین منظور سامسونگ این کار را با کاهش ضخامت پلاریزاکس انجام داد، به طوری که نمایشگر جدید ۴۵ درصد نازک‌تر از دیگر نمایشگرها شده است.

در بخش دیگر کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود، سامسونگ از دستیار هوشمند صوتی خود یعنی بیکسبی صبحت کرد و عنوان داشت که این دستیار هوشمند بحث برانگیز مفید و مفیدتر خواهد بود به این دلیل که سامسونگ یک برنامه توسعه شخص ثالث برای بیکسبی در نظر گرفته است.

برای این منظور، استودیو توسعه بیکسبی – Bixby Developer Studio باید به توسعه دهندگان کمک کند تا بیکسبی را با محصولات و سرویس‌های بیشتری ادغام کنند. این کار سبب خواهد شد که بیکسبی به راحتی در اختیار مصرف کنندگان عام قرار گیرد. این کار سبب خواهد شد توسعه دهندگان دستگاه‌های خود را نه تنها با گوشی‌های هوشمند بلکه با تلویزیون، بلندگو و سایر لوازم خانگی که بخشی از اکوسیستم سامسونگ هستند، تطبیق دهند.

بیکسبی همچنین یک به روزرسانی را برای پشتیبانی بیشتر از زبان‌های دیگر دریافت خواهد کرد که این زبان‌ها شامل انگلیسی (بریتیش)، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و اسپانیایی خواهد شد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

سه × یک =