نخستین گوشی مجهز به اسنپدراگون ۶۷۵ در جیک بنچ نمایان شد

0

اول آبان کمپانی کوالکام از پردازنده اسنپدراگون ۶۷۵ رونمایی کرد که این پردازنده همرده پردازنده‌های اسنپدراگون ۶۷۰ و اسنپدراگون ۷۱۰ کوالکام است که چندی پیش رونمایی شدند ولی یک فرق دارد و آن این است که بر عکس آن دو که طی فرآیند ۱۰ نانومتری ساخته شده‌اند، بر روی معماری ۱۱ نانومتری ساخته شده و صد البته از نسل چهارم هسته پردازشی کرایو کوالکام بهره می‌برد. امروز اما نخستین گوشی مجهز به اسنپدراگون ۶۷۵ در بنچمارک مشهور جیک بنچ نمایان شده ولی ما هیچ سرنخی از نام و برند سازنده آن نداریم ولی با این حال می‌توانیم نگاهی اجمالی بر روی نتایج این پردازنده در بنچمارک مذکور داشته باشیم.

کوالکام عنوان داشته که بر روی پردازنده اسنپدراگون ۶۷۵ بهینه سازی‌هایی را انجام داده است و اکنون که ما نتایج این پردازنده را با پردازنده ۱۰ نانومتری اسنپدراگون ۷۱۰ مقایسه می‌کنیم، متوجه این بهینه سازی‌ها می‌شویم. جهت مقایسه ما نتایج بنچمارک گوشی رونمایی نشده نوکیا ۸٫۱ را که مجهز به اسنپدراگون ۷۱۰ است و در این بنچمارک تحت آزمون قرار گرفته است را آورده‌ایم. هر دو دستگاه در این بنچمارک دارنده رم ۴ گیگابایتی بوده‌اند و هر دو پلتفرم اندروید ۹٫۰ پای را اجرا می‌کنند.

آزمون تک هسته‌ای آزمون چند هسته‌ای
اسنپدراگون ۶۷۵ ۲۲۶۷ ۶۱۰۳
اسنپدراگون ۷۱۰ ۱۸۴۱ ۵۸۰۷

 

همانگونه که می‌بینید، اسنپدراگون ۶۷۵ بسیار بهتر از اسنپدراگون ۷۱۰ عمل کرده است. جهت یاد آوری باید بگوییم که پلتفرم اسنپدراگون ۶۷۵ یک پردازنده هشت هسته‌ای است که شامل دو هسته پردازشی Cortex A76 با فرکانس کاری ۲٫۰ گیگاهرتزی و شش هسته پردازشی Cortex A55 با سرعت ۱٫۷۸ گیگاهرتز می‌باشد. این پردازنده در کنار خود تراشه گرافیکی آدرنو ۶۱۲ را دارد که کوالکام عنوان داشته برای بازی کردن آن را تقویت و بهینه سازی کرده است.

با این حال باید کمی صبر کنیم تا مشخص شود نخستین گوشی مجهز به اسنپدراگون ۶۷۵ از کدام شرکت آمده و قرار است چه زمانی روانه بازار شود.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

یک + 4 =