ال جی بلاخره خط تولید پنل‌های نمایشگر OLED را برای آیفون‌های اپل راه اندازی کرد

0

ظاهرا ال جی بعد از ماه‌ها آزمایش و شکست‌های پیاپی، بلاخره توانسته خط تولید انبوه پنل‌های صفحه نمایش OLED را برای به کار گیری در آیفون‌های اپل راه اندازی کند. ال جی قصد داشت با تولید پنل‌های OLED برای آیفون‌های اپل، انحصار سامسونگ در این زمینه را بشکند و به نظر می‌رسد اکنون کمی به آن نزدیک شده است.

در حالی که اپل و ال جی روبان افتتاح خط تولید انبوه پنل‌های صفحه نمایش OLED را پاره کردند عنوان داشتند که این خط تولید می‌تواند تا پایان سال جاری میلادی بیش از ۲ میلیون پنل تولید کند که بخشی از این پنل‌ها تنها برای تعمیر نمایشگر آیفون‌های جدید به کار گرفته خواهد شد. با توجه به اینکه هدف اولیه و کمیتی که تحلیلگران پیش بینی کرد دو برابر این تعداد بود (۴ میلیون پنل)، پیش بینی قیمت سهام LG Display را به دلیل مسائل مربوط به تولید انبوه پنل‌ها کاهش دادند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که اپل خط E۶ را در کارخانه کره‌ای‌ها در ماه سپتامبر برای تولید بیشتر پنل‌های OLED راه اندازی کرده است تا ال جی بتواند پنل‌های بیشتری را تحویل اپل دهد ولی عنوان شده که ال جی نتوانسته تعداد قابل توجهی پنل سالم و با کیفیت را به اپل ارائه کند. در حقیقت ال جی می‌تواند تنها ۴۰۰ هزار پنل با کیفیت را تا پایان سال تحویل اپل دهد که از میزان پیش بینی شده ۲ میلیون واحدی بسیار کمتر است ولی با این حال به کمک خطوط اعتباری اپل، ال‌جی می‌تواند افزایش تولید را در دستور کار خویش قرار دهد.

کمپانی ال جی قصد دارد به تدریج خود را به رقیبی قدرتمند برای سامسونگ در بازار پنل‌های OLED تبدیل کند و انحصارات سامسونگ در این زمینه را از بین ببرد. در این بین اپل هم دوست دارد تا از انحصار سامسونگ خارج شود و به همین خاطر ال جی برای این کار انتخاب کرده است. تحلیلگران کره‌ای مدعی هستند که با توجه به قرارداد تامین پنل‌های صفحه نمایش OLED با ال جی، قیمت هر پنل برای شرکت آمریکایی در حدود ۹۰ دلار آب می‌خورد که برابر با قیمتی است که سامسونگ پنل‌هایش را برای اپل حساب می‌کند و بدین ترتیب اپل فقط دو تامین کننده سخت افزاری متفاوت کنار خود خواهد داشت و از نظر مالی سودی عاید این شرکت نخواهد شد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

هفت + 8 =