نمرات بنچمارک کیرین ۹۸۰ با وجود ادعاهای فراوان هواوی، پایین‌تر از A12 اپل است!

3

هفته پیش بود که هواوی با در بوق و کرنا کردن قدرت پردازنده تازه معرفی شده خود، مدعی شد که کیرین ۹۸۰ بسیار قدرتمندتر از پردازنده A12 اپل است. پردازنده A12 اپل هم اکنون در سه گوشی آیفون ۱۰ اس، آیفون ۱۰ اس مکس و آیفون ایکس آر به کار گرفته شده و دو گوشی برتر اپل مجهز به این پردازنده وارد بازار شده‌اند اما کیرین ۹۸۰ هنوز به بازار نیامده و قرار است چند روز دیگر درون میت ۲۰ و میت ۲۰ پرو و میت ۲۰ پورشه دیزاین خودنمایی کند.

هر دو پردازنده طی فرآیند پیشرفته ۷ نانومتری ساخته شده‌اند که این فرآیند سبب می‌شود که دستگاه مجهز به این دو چیپ‌ست قدرتمندتر شود اما مصرف انرژی آنها نیز پایین بیاید. هواوی بسیار تاکید دارد که پرقدرت‌ترین پردازنده موبایلی حال حاضر جهان را در اختیار دارد و از پردازنده اختصاصی و قدرتمند اپل نیز قدرتمندتر است اما نتایجی که امروز یک گوشی هواوی (احتمالا میت ۲۰) با این پردازنده در بنچمارک جیک‌بنچ به ثبت رسانده، خلاف این ادعا را ثابت می‌کند.

گوشی مجهز به پردازنده کیرین ۹۸۰ در بنچمارک معتبر جیک‌بنچ توانسته در آزمون تک هسته‌ای نمره ۳۳۹۰ و در آزمون چند هسته‌ای نمره ۱۰۳۱۸ را اخذ کند که از نمرات اخذ شده گوشی‌های اندرویدی مثل گلکسی نوت ۹ (با پردازنده اگزینوس ۹۸۱۰وان پلاس ۶ (با پردازنده اسنپدراگون ۸۴۵)بیشتر است اما باید به یاد داشت که این گوشی‌ها از پردازنده ۱۰ نانومتری استفاده می‌کنند. با این حال نمرات کسب شده این گوشی مجهز به کیرین ۹۸۰ کمتر از گوشی‌های آیفون ۱۰ اس و آیفون ۱۰ اس مکس مجهز به پردازنده A12 اپل است و در اینجا باید بگوییم که هواوی در اولین قدم از اپل شکست خورد و نتوانست حرفش را اثبات کند.

نام پردازنده آزمون تک هسته‌ای آزمون چند هسته‌ای
هواوی کیرین ۹۸۰ ۳۳۹۰ ۱۰۳۱۸
اپل A12 Bionic ۴۷۹۵ ۱۱۱۷۰

 

با این حال، بنچمارک‌ها به هیچ وجه نشان دهنده عملکرد واقعی یک دستگاه نیستند و مطمئنا این نسخه‌ای که در این بنچمارک مورد آزمون قرار گرفته یک نسخه اولیه بوده و ممکن است نسخه نهایی کمی پرقدرت‌تر و بهتر ظاهر شود.

در هر صورت باید صبر کرد تا گوشی‌های سری میت ۲۰ هواوی مجهز به کیرین ۹۸۰ عرضه شوند آن هنگام می‌توان فهیمد کدام پردازنده به صورت واقعی قدرتمندتر از آن یکی است.

 

3 دیدگاه

  1. شما در اینجا به یک نکته خیلی مهم اشاره نکردید و اونم رمی که میت ۲۰ و آیفون ۱۰ اس و یا مکس در این بنچمارک درش مورد آزمون قرار گرفتن. برای کیرین ۹۸۰ و به طور خاص برای میت ۲۰ رم ۶ گیگابایتی بوده ولی برای آیفون های ۲۰۱۸ رم ۴ گیگابایتی بوده که تو نمره نهایی تاثیر زیادی داشته. هواوی خودشو بکشه به گرد پای اپل هم نمیرسه و رسیدن به اپل رو باید تو خواب ببینه.

     
  2. چینی ها همیشه خدای خالی بندی و ادعا بودن هر چی هم دارن از تکنولوژی آمریکایی ها هستش بعد میان برای خود آمریکایی ها کری میخون جالبه!

     
  3. بنچمارک ها اساس کارشون تخیلی هستش. پارسال همین جیک بنچ آیفون ۸ پلاس که سخت افزارش مشابه آیفون ۱۰ هست رو تست کرد و یک نمره خیلی بالا بهش داد. جیک بنچ نوت ۸ رو هم آزمایش کرد و نمره خیلی پایین تری نسبت به آیفون ۸ پلاس رو بهش داد اما تو آزمون واقعی که برای سرعت و عملکرد این دو گوشی انجام داد، آیفون ۸ پلاس شکست خورد که ویدیوش تو همین نیوتک هم هست. بنچمارک ها اصلا قابل اعتماد نیستن.

     

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

19 + 3 =