ایسر دو مانیتور گیمینگ جدید را با زمان پاسخ نمایشگر ۱ میلی ثانیه MPRT عرضه کرد

0

ایسر خط مانیتورهای گیمینگ خود را با دو نمایشگر منحنی جدید که از تکنولوژی FreeSync کمپانی AMD برای بازی کردن پشتیبانی می‌کنند، گسترش داده است. آنها شامل دو مانیتور ۲۷ اینچی XZ271U و ۳۱٫۵ اینچی XZ321QU هستند.

مدل‌های جدید هر دو دارای پنل منحنی با رزولوشن ۱۴۴۰ در ۲۵۶۰ پیکسلی، نرخ به روزرسانی تصاویر ۱۴۴ هرتزی و زمان پاسخ ۱ میلی ثانیه در حالت MPRT (زمان پاسخ تصویر متحرک) هستند. اگر با MPRT آشنا نیستید، این روش برای اندازه‌گیری حرکت تاری است و معمولا در پنل منحنی استفاده می‌شود. این متفاوت با آنچه بیشتر در پنل‌های TN و IPS تبلیغ می‌شود، است. زمانیکه یک پیکسل برای رفتن از یک حالت به حالت دیگر آماده می‌شود، معمولا به عنوان GTG (خاکستری تا خاکستری) نامیده می‌شود.

ایسر این مانیتورها را به عنوان پشتیبانی کننده از فناوری HDR معرفی می‌کند، هرچند که میزان روشنایی آنها به ۳۰۰ نیت برای هر دو نمایشگر محدود می‌شود. در حالت ایده آل، یک مانیتور HDR قادر خواهد بود روشنایی ۱۰۰۰ نیت یا بیشتر را ارائه کند، همانطور که در مورد مانیتورهای Predator X27 خود ایسر و ROG Swift PG27UQ ایسوس اینگونه است. البته این غیر معمول نیست که یک کمپانی با چنین روشنایی از HDR نام می‌برد و این به نوعی مرسوم شده اما حتی برای گرفتن گواهی HDR موسسه VESA حداقل به ۴۰۰ نیت روشنایی نیاز است.

در هر صورت، نقطه قوت این دو مانیتور نه HDR بلکه نرخ به روزرسانی و زمان پاسخ سریع آنها و پشتیبانی از فناوری FreeSync برای ارائه یک تصویر شفاف و روان بدون پرش در هنگام اجرای بازی‌های مختلف است. البته این مانیتورها دارای چند مزیت اضافی هستند، از جمله یک جفت بلندگوی داخلی ۷ وات با صدا DTS، چهار پورت USB 3.0 و چندین ورودی صفحه نمایش همانند:

  • ۱ پورت DisplayPort 1.2
  • ۱ پورت mini DisplayPort 1.2
  • دو پورت HDMI 2.0

این دو مانیتور هفته گذشته در ژاپن با قیمت‌های ۴۸۰۰۰ ین (۴۲۷ دلار) برای مدل ۲۷ اینچی و ۵۵ هزار ین (۴۹۰ دلار) برای مدل ۳۱٫۵ اینچی عرضه شده‌اند. البته هر دو هم اکنون در فروشگاه آمازون در دسترس هستند، هر چند با قیمت‌های بالاتر؛ ۵۲۹٫۴۳ دلار برای مانیتور ۲۷ اینچی و ۵۴۹٫۹۹ دلار برای مدل ۳۱٫۵ اینچی.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

شش + 19 =