نحوه عملکرد قابلیت دو سیم کارت در آیفون ۱۰ اس و ۱۰ اس مکس چگونه است؟

0

برای اولین بار، اپل آیفون را با قابلیت دو سیم کارته اعلام رونمایی کرده است. آیفون ۱۰ اس و آیفون ۱۰ اس مکس قابلیت دو سیم کارت را ارائه می‌کنند ولی نه آنگونه که شما فکر می‌کنید.

به طور معمولی آیفون‌های جدید اپل با همان اسلات تک سیم کارت عرضه خواهند شد و فرق آنها با نسخه‌های پیشین در این است که قابلیت پشتیبانی از سیم کارت‌های الکترونیکی eSIM نیز به آن اضافه گشته است. بنابراین اگر حداقل یکی از اپراتور های مورد نظر شما از استاندارد eSIM پشتیبانی می‌کند، می‌توانید از عملکرد دو سیم کارت استفاده کنید. در غیر این صورت، شما قادر به استفاده از قابلیت دو سیم کارت نخواهید بود.

خبر خوب این است که هم اکنون بسیاری از اپراتورهای موبایل در حال توسعه و به کار گیری فناوری‌های مرتبط با پشتیبانی از سیم کارت‌های الکترونیکی هستند اما خبر بد این است که در حال حاضر تنها ۱۴ اپراتور در ۱۰ کشور از سیم کارت‌های الکترونیکی پشتیبانی می‌کنند.

در زمینه استفاده از سیم کارت الکترونیکی باید توجه داشته باشید که در حالت معمول باید هر دو اپراتور موبایلی شما چه معمولی و چه برای سیم کارت الکترونیکی یکی باشند و نمی‌توانید از دو اپراتور جداگانه استفاده کنید. به عنوان مثال نمی‌توانید یک سیم کارت از همراه اول داشته باشید و سیم کارت الکترونیکی شما از ایرانسل باشد. اگر بخواهید اینگونه استفاده کنید باید از نسخه‌های آنلاک آیفون استفاده کنید که خوشبختانه تمامی آیفون‌هایی که به ایران می‌آیند همگی آنلاک هستند. در اینجا باید به این نکته اشاره کنیم که بنابر بر خبرهای رسیده، در ایران، ایرانسل هم مشغول تست فناوری‌های مرتبط با سیم کارت‌های الکترونیکی می‌باشد.

برای استفاده از سیم کارت الکترونیکی شما خط تلفن همراه خود را با یک کد QR ارائه شده توسط شرکت مخابراتی خود فعال خواهید کرد. شما می‌توانید بیش از یک سیم کارت الکترونیکی را در دستگاه خود ذخیره کنید، اما قادر هستید تنها از یکی از آنها در یک زمان استفاده کنید.

اما یک استثنا وجود دارد و آن این است که اگر شما آیفون‌ها را از مناطقی نظیر چین، هنگ کنگ یا ماکائو خریداری کنید، هیچ یک از موارد فوق اعمال نمی‌شود. در آنجا اپل یک SKU ویژه‌ای از بزرگترین گوشی خود را ارائه می‌دهد که یکی از آن‌ها دارای تنظیم مناسب دو سیم کارت می‌باشد. همانطور که می‌توانید در تصویر مشاهده کنید، این دو سیم کارت فیزیکی اساسا در پشت هم و در یک اسلات قرار می‌گیرند.

در این سیستم هر دو سیم کارت بصورت آماده به کار قرار دارد و بنابراین شما می‌توانید از طریق هر دو سیم کارت تماس برقرار کنید و یا تماس‌های دریافی را پاسخ دهید. همانند دیگر گوشی‌های دو سیم کارت بازار می‌توانید هر سیم کارت را برچسب گذاری کنید و همچنین یک خط پیش فرض را انتخاب کنید. خط ثانویه را می‌توان تنها به عنوان سیم کارت دیتا نیز استفاده کرد.

برای برقرار تماس، آیفون از سیم کارتی که آخرین بار از آن استفاده کرده‌اید، بهره می‌گیرد و اگر انتخاب نکرده‌اید، از سیم پیش فرض شما استفاده خواهد شد. با این حال اگر بخواهید می‌توانید مشخص کنید کدام سیم کارت برای یک تماس خاص استفاده شود.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

5 × یک =