سامسونگ از تلویزیون برتر Q900R 8K QLED در IFA 2018 پرده برداشت

0

نمایشگاه IFA 2018 برلین روز شلوغ خود را پشت سر می‌گذارد و اکنون سامسونگ هم با معرفی یک تلویزیون برتر، حاضری خود در دفتر این نمایشگاه بین المللی را زد.

سامسونگ امروز به طور رسمی تلویزیون Q900R 8K QLED را در نمایشگاه IFA 2018 در برلین رونمایی کرده است.

این تلویزیون جدید سامسونگ در چهار اندازه صفحه نمایش مختلف شامل ۸۵ اینچ، ۸۲ اینچ، ۷۵ اینچ و ۶۵ اینچی در دسترس خواهد بود. طبق گفته این شرکت، تلویزیون Q900R 8K QLED رزولوشن واقعی ۸K را تولید می‌کند و پنل صفحه نمایش توانایی روشنایی ۴۰۰۰ نیت را دارد. این شرکت همچنین تایید کرده است که طیف رنگی Q900R شامل ۱۰۰ درصد از پوشش فضای رنگی دیجیتال DCI-P3 است.

این رزولوشن به تلویزیون اجازه می‌دهد تا چهار برابر پیکسل بیشتر از یک تلویزیون ۴K UHD و ۱۶ برابر پیکسل بیشتر از تلویزیون Full HD تولید کند. همچنین تلویزیون مذکور از فرمت جدید +HDR10 ساپورت شده توسط سامسونگ و آمازون، پشتیبانی می‌کند. این فناوری می‌تواند محتوا ورودی را از سرویس استریم، دستگاه ست آپ باکس، HDMI، USB یا حتی تلفن‌های همراه، ارتقا دهد. جدا از این، تلویزیون جدید سامسونگ با استفاده از فناوری پردازشی کوانتومی و فناوری اختصاصی مبتنی بر هوش مصنوعی “۸K AI Upscaling” سامسونگ، محتوا را به کیفیت ۸K می‌رساند. همانطور که می‌دانید محتوا ۸K عملا وجود ندارد و حتی محتوای ۴K نیز آنچنان گسترده نشده است.

غول کره جنوبی اعلام کرده است که سری Q900R برای خرید در ماه سپتامبر عرضه خواهد شد. به طور معمول، این شرکت جزئیات قیمت گذاری را اعلام نکرده است و عنوان داشته که در زمانی که تلویزیون Q900R 8K QLED به فروش می‌رسد، قیمت نیز نشان داده خواهد شد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

سه × 3 =