چه چیزی در سورنتو ۲۰۱۹ شما را ترغیب به خرید این شاسی بلند می‌کند؟

0

کراس‌اور- SUV های سایز متوسط حکم کفش شیشه‌ای و درخشان سیندرلا را برای خریداران پیدا کرده‌اند. این خودروها که بزرگتر از کراس‌های کامپکت هستند، فضای مناسب وسخاوتمندانه‌ای را دراختیار سرنشین ها قرار داده و محفظه بارشان برای سفر یک خانواده کفایت می‌کند. از طرفی نسبت به SUV یا کراس‌های فول‌سایز، قدرت تحرک و حرکتی بهتری دارند و برای محیط‌های شهری مناسب‌ترند.

کیا سورنتو یک SUV سایز متوسط است که برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ معرفی شد و ۱۳ سال بعد شاهد ورود سومین نسل آن به بازار بودیم. اینک این خودرو در مدل ۲۰۱۹ دستخوش تغییر و بازطراحی‌هایی شده تا از گردونه رقابت با خودروهای سگمنت خود باز نماند.

این تغییر و تحولات در بخش خارجی آغاز می‌شوند. ورقه‌های فلزی سورنتو تغییر کرده‌اند تا ظاهر باشکوه‌تری به آن ببخشند. خودرو به یک جلوپنجره خوش‌قیافه مجهز شده و ظاهر تازه‌ای را در نمای انتهایی خودرو شاهد هستیم.

پیشرفت‌های زیادی نیز درون کابین صورت گرفته است که شاید محسوس‌ترین آنها تغییر فرمان، اهرم تغییر دنده و صفحه پشت آمپر جدید باشد. از طرفی سه ردیف صندلی برای ۷ مسافر در نسخه‌های کراس‌اوور سورنتو ۲۰۱۹به صورت استاندارد ارائه می‌شود.

در بخش عملکردی نیز سامانه انتقال قدرت ۶ سرعته سورنتو تغییر یافته و مشتریان می‌توانند در صورت تمایل از گیربکس خودکار ۸ سرعته در این خودروی ۲۰۱۹ بهره ببرند. از سال گذشته استفاده از موتورهای ۲ لیتری چهار سیلندر برای سورنتوها نیز متوقف شده و اینک کیای کره‌ای باید به فکرموتور دیگری برای این خودرو باشد.

کیا به مدل‌های جدید خود فناوری را اضافه کرده است تا ایمنی بیشتری را برای راننده رقم بزند. سامانه نگه‌دارنده بین خطوط و سیستم هشدار در حین خواب‌آلودگی از ویژگی‌های فعال ایمنی خودرو به حساب می‌آیند. شارژر بدون سیم موبایل نیز از دیگر گزینه‌‌های مدل ۲۰۱۹ است.

زمانی تنها SUV های فول سایز و مینی‌ون‌ها تنها انتخاب خودروهای سه ردیف صندلی مشتریان بودند، اما این روزها مشتریان در صورت تمایل و صرف هزینه بیشتر قادر به داشتن صندلی‌های بیشتر در خودروهای خود هستند. در میانه چنین شرایطی سورنتو به صورت استاندارد با ۷ صندلی از کارخانه خارج شده که شاید بتوان این خصوصیت را یکی از بزرگترین مزایای این خودرو به شمار آورد.

با توجه به امکاناتی که این کراس در دل خود گنجانده قیمتی بسیار مناسب و باور نکردنی در برابر رقبایی مانند تویوتا هایلندر ۲۰۱۸، اطلس فولکس واگن و هوندا پایلوت دارد.

با وجود ارزان بودن قیمت این خودرو، کیفیت مواد به کار رفته در کابین چندان هم سطح پائین و نامرغوب به نظر نمی‌رسد. مواد با کیفیت، چرم اعلای ناپا و پوشش‌های ارزنده درون کابین است. گرم کن صندلی و سامانه تهویه هوای دو ناحیه‌ای اتوماتیک نیز از دیگر گزینه‌های رفاهی خودرو هستند و سورنتو را گزینه خوبی برای یک خودروی خانوادگی خوب تبدیل می‌کنند.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

1 × 3 =