هواوی نقطه عطف فروش ۱۰۰ میلیون گوشی را در تاریخ ۱۸ جولای رد کرد

0

در ابتدای ماه ژوئن کمپانی هواوی تایید کرد که قصد دارد در سال ۲۰۱۸ میلادی حدود ۲۰۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند را به فروش برساند که این رقم نشان از افزایش ۴۷ میلیون دستگاه نسبت به سال ۲۰۱۷ دارد. در سال کذشته میلادی هواوی حدود ۱۵۳ میلیون دستگاه گوشی هوشمند را به فروش رساند که خود رکوردی برای این شرکت و سه میلیون بالاتر از پیش بینی این کمپانی چینی بود. اکنون این شرکت میزان فروش هفت ماه خود را اعلام کرده که باز رکوردی جدید برای هواوی محسوب می‌شود.

هواوی در جریان رونمایی از گوشی نوا ۳i اعلام کرد که توانسته تا تاریخ ۷٫۱۸ میلادی که به عبارتی به هجدهم ماه جولای – ۲۷ تیر ماه اشاره دارد، به فروش ۱۰۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند برسد. این شرکت مقایسه‌ای را هم نسبت به ادوار گذشته انجام داده که جالب است. نقطه عطف فروش ۱۰۰ میلیون گوشی هوشمند در سال ۲۰۱۵ تاریخ ۱۲٫۲۲ بوده است و در واقع هواوی آخر سال ۲۰۱۵ حدود ۱۰۰ میلیون گوشی فروخته است. در سال ۲۰۱۶ این تاریخ کمی بهتر شده و به ۱۰٫۱۴ رسیده، در سال ۲۰۱۷ این نقطه عطف تاریخ ۹٫۱۲ بوده و اکنون هم که در سال ۲۰۱۸ هستیم با پیشرفت بسیار بهتر به تاریخ ۷٫۱۸ رسیده است. واقعیت این است که طی هفت سال گذشته این شرکت مجموع فروش خود را ۵۱ بار افزایش داده است.

در این رویداد، مدیر عامل شرکت هواوی گفته که شرکت مطبوعش توانسته ۶ میلیون دستگاه پی ۲۰ و پی ۲۰ پرو عرضه کند که برای این شرکت یک موفقیت خوب محسوب می‌شود. علاوه بر این در ماه می میلادی، گوشی پی ۲۰ جزو هفت گوشی پرفروش در جهان بوده است. جدا از گوشی‌های هوشمند هواوی، برند زیر مجموعه این شرکت یعنی آنر هم بسیار عالی ظاهر شده و توانسته مجموع فروش خود در سال جاری را تا ۱۵۰ درصد افزایش دهد. در گزارشی که چند روز پیش منتشر شده بود، هواوی توانسته بود بیش از ۳ میلیون دستگاه گوشی آنر ۱۰ را از زمان عرضه آن یعنی ماه می به فروش برساند.

هواوی در ادامه سال سری گوشی‌های پرفروش میت را در راه دارد که به فروش کلی این شرکت کمک شایانی خواهد کرد و به نظر می‌رسد با شتاب فعلی، هواوی بتواند در فصل اول سال ۲۰۱۹ لقب دومین تولید کننده برتر گوشی‌های هوشمند در جهان را از اپل بگیرد اما اینکه بتواند با سامسونگی که حدود ۳۲۰ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۷ به فروش رسانده، رقابت کند، به زمان زیادی نیاز دارد و شاید چند سالی پیش روی هواوی قرار داشته باشد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

دو × 4 =