ویژگی‌هایی که آفیس ۲۰۱۹ در اختیار صاحبان کسب و کار می‌گذارد

0

مایکروسافت برنامه دارد اواخر امسال آفیس ۲۰۱۹ را که تازه ترین به روزرسانی این بسته نرم افزاری تجاری و تولیدی است منتشر کند. نسخه پیش نمایش هم اکنون در اختیار برخی کسب و کارها قرار دارد و ویژگی های جدید را امتحان می کنند. شما هم اگر طاقت ندارید می توانید پس از ثبت نام به این جمع بپیوندید.

این نسخه اولین به روزرسانی بزرگ پس از آفیس ۲۰۱۶ محسوب می شود و تغییرات چشمگیر بسیاری به نسخه نصبی آفلاین اضافه می کند. با اینکه در چند سال اخیر مشترکان آفیس ۳۶۵ ابری همواره به روزرسانی های برنامه ها و ویژگی های جدید را دریافت کرده اند، اما همچنان نرم افزار آفیس پرچم دار مایکروسافت در حوزه کسب وکار است.

آفیس ۲۰۱۹ پس از معرفی رسمی به صورت مادام العمر عرضه خواهد شد. یعنی کسب وکارها یک بار نرم افزار را می خرند و تمامی ویژگی ها و به روزرسانی های جدید را دریافت خواهند کرد. مایکروسافت در یک بیانیه خبری گفت این مدل جدید برخلاف شیوه فروش اشتراک که در آفیس ۳۶۵ اجرا می شود، به درد کسب و کار هایی می خورد که هنوز آمادگی فضای ابری را ندارند.

در این بیانیه آمده که «آفیس ۲۰۱۹ برای مشتریانی که ترجیح می دهند همه یا بخشی از برنامه ها را روی سرورهای داخلی خود داشته باشند بسیار ارزشمند خواهد بود».

در کنار آفیس ۲۰۱۹ که نسخه دائمی و رسمی برنامه محسوب می شود، ویژگی های جدید پس از معرفی در دسترس مشترکان آفیس ۳۶۵ نیز قرار خواهد گرفت. افرادی که در برنامه پیش نمایش ثبت نام کرده اند به ویژگی های جدید اکسل و وان نوت جدید مخصوص ویندوز ۱۰ و همچنین سایر ویژگی های امنیتی و فنی دسترسی دارند.

ویژگی های جدید

مایکروسافت در نسخه بتای آفیس ۲۰۱۹ روی تجربه کار با قلم تمرکز داشته است و در تمامی برنامه ها از جمله پاورپوینت ویژگی هایی برای این منظور اضافه کرده است. کاربران می توانند اشیا و اشکال را داخل یک فایل پاورپوینت به وسیله قلم جابه جا کنند و یا مستقیماً روی اسلایدها بنویسند.

تجربه نصب و راه اندازی هم دستخوش تغییراتی شده است. مثلاً فناوری Click-to-Run بهبود یافته است، آپدیت های امنیتی ماهانه ارائه خواهد شد و مصرف داده پایین تر خواهد بود. فهرست کامل ویژگی های هر برنامه در ادامه آمده است.

اکسل: تابع های جدید به این برنامه اضافه شده، ویژگی های پاورپیوت (Power Pivot) و پاور کوئری (Power Query) بهبود یافته، و نقشه های دوبعدی جدید اضافه شده است که می تواند برای کسب و کارها مفید باشد. همچنین کاربران آفیس ۲۰۱۹ قادر خواهند بود کارهای خود را از اکسل مستقیماً بر روی بستر Power BI منتشر کنند.

اوتلوک: کارت های مخاطبان در این برنامه به روزرسانی خواهد شد، منشن کردن با @ درون اوتلوک میسر خواهد بود، و ویژگی هایی برای قابلیت صندوق ورودی متمرکز (Focused Inbox) ارائه خواهد شد.

ورد: یک تم مشکی جدید اضافه خواهد شد، صداهای جدیدی در این برنامه گنجانده شده، و ابزارهای یادگیری و قابلیت های متن به گفتار (Text-to-speech) جدیدی معرفی خواهد شد. همچنین بهبودهای متنوعی برای سهولت استفاده و دسترس پذیری برنامه برای افراد دارای نیازهای خاص (Accessibility) اعمال خواهد شد.

پاورپوینت: قابلیت های پیشرفته بزرگنمایی (Zoom) به پاورپوینت اضافه خواهد شد، می توانید عکس های سه بعدی را به صورت تعاملی داخل پاورپوینت استفاده کنید و تجربه کار با قلم نیز بهبود یافته و ویژگی های جدیدی دریافت خواهد کرد.

وان نوت: بیشترین تغییرات و به روزرسانی ها برای برنامه وان نوت ارائه خواهد شد. مایکروسافت در بیانیه خبری دیگری گفته بود که قصد دارد بهترین ویژگی های وان نوت ۲۰۱۶ را با کارآیی های ویندوز ۱۰ ادغام کند. این ویژگی ها شامل تبدیل نوشته به متن تایپی (Ink-to-text) و بهبودهای همگام سازی و تجربه کاربری می شود.

نحوه دریافت پیش نمایش آفیس ۲۰۱۹

کسب و کارها برای دریافت نسخه های پیش نمایش آفیس ۲۰۱۹ باید از طریق پورتال Collaborate که توسط مایکروسافت تعبیه شده ثبت نام کنند. شرکت هایی که یکی از اشتراک های آفیس ۳۶۵ را دارند نیازی به برنامه پیش نمایش آفیس ۲۰۱۹ ندارند. به گفته مایکروسافت، همه قابلیت هایی که در به روزرسانی آفیس ۲۰۱۹ اضافه خواهد شد هم اکنون در برنامه های آفیس ۳۶۵ وجود دارند.

برای اینکه بتوانید پیش نمایش آفیس ۲۰۱۹ را دریافت کنید، شما و شرکت تان باید در پورتال Collaborate ثبت نام کنید. این پورتال که توسط مایکروسافت اداره می شود بستری است برای به اشتراک گذاری محتوا و مطالب کاری سیستم های مهندسی. همچنین باید ویندوز ۱۰ را نصب داشته باشید.

بعد از ثبت نام، از منوی گوشه چپ روی گزینه Overview کلیک کنید. سپس گزینه Engagements و بعد هم Office 2019 Commercial Preview را انتخاب کنید. روی Join کلید کرده، ضوابط و شرایط را بپذیرید و دوباره بر روی Join کلیک کنید. سپس باید از بخش Packages در منوی گوشه چپ فایل های Office Deployment Tool و Commercial Preview Documentation را دانلود کنید.

مخلص کلام

بعد از اتمام دوره پیش نمایش و انتشار عمومی آفیس ۲۰۱۹ جزییات کامل تری در خصوص ویژگی های اضافه شده مشخص خواهد شد. اگر کسب وکار شما اشتراک آفیس ۳۶۵ دارد، برنامه های شما پس از عرضه عمومی خودبخود به روزرسانی شده و تمامی ویژگی های جدید را دریافت خواهد کرد، لذا نیازی نیست کار خاصی بکنید. برنامه های پیش نمایش آزمایشی اینچنینی عمدتا مختص توسعه دهندگان و برنامه نویسان است و باگ ها و مشکلاتی در این برنامه ها وجود دارد. نرم افزارهای بتا برای استفاده روزانه در دستگاه های اصلی شما مناسب نیستند، لذا اگر نمی توانید تا زمان عرضه عمومی جلوی خود را بگیرید، روی رایانه اصلی خود نصب نکنید.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

نوزده + 19 =