درآمد ماه ژوئن اچ‌تی‌سی حدود ۶۷ درصد کاهش یافته است، بزرگترین افت در بیش از دو سال گذشته

0

امروز و بر اساس آخرین گزارش‌های منتشره، کمپانی اچ‌تی‌سی شدیدترین کاهش درآمد خود را در ماه ژوئن تجربه کرده است. اگر چه در گذشته بسیاری از گزارش‌ها از ماه ژوئن ۲۰۱۸ به عنوان یک ماه بسیار مثبت برای اچ‌تی‌سی نام می‌بردند و عنوان می‌داشتند که با عرضه گوشی پرچمدار یو ۱۲ پلاس و هدست واقعیت مجازی وایو پرو، ماه ژوئن برای اچ‌تی‌سی بسیار پرفروغ خواهد بود، اما متأسفانه این اتفاق نیفتاده است و شرکت تایوانی بزرگترین کاهش شدید درآمد خود در دو سال گذشته را تجربه کرده است.

بر این اساس، درآمد ماه ژوئن سال ۲۰۱۸ اچ‌تی‌سی به مبلغ ۷۳٫۱۵ میلیون دلار رسید که نشان دهنده کاهش چشمگیر ۶۷٫۶۴ درصدی نسبت به دو ماه گذشته است. دو ماه پیش این شرکت حدود ۲۲۶٫۱ میلیون دلار بدست آورده بود. در مقایسه با ماه مارس ۲۰۱۶ این بزرگترین کاهش درآمد برای اچ‌تی‌سی می‌باشد. بدتر از همه، این رقم در مقایسه با ماه می، زمانی که شرکت درآمد خود را ۸۲٫۳۵ میلیون دلار گزارش داد، نشان دهنده کاهش تقریبا ۹ درصدی است.

البته شاید این وضعیت برای ماه جولای کمی متفاوت شود و فروش گوشی پرچمدار یو ۱۲ پلاس با عرضه گسترده‌تر آن در بازارهای جهانی کمی بهتر شود و در نهایت میزان درامد اچ‌تی‌سی افزایش یابد. با این حال، درآمد شرکت اچ‌تی‌سی نسبت به سال گذشته حدود ۵۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد و این مسئله بیانگر آن است که شرکت تایوانی باید دست بجنباند تا اسیر ورشکستگی مالی نشود.

به تازگی، این شرکت اعلام کرده که تقریبا ۱۵۰۰ نفر از کارکنان بخش تولید گوشی‌های هوشمند و هدست‌های واقعیت مجازی خود را نیز اخراج خواهد کرد و برای بهره وری بالاتر ادغام این دو بخش را در دستور کار قرار خواهد داد. انتظار می‌رود این روند تا ماه سپتامبر – شهریور ماه نهایی شود و نتایج مثبت آن در ماه اکتبر – اواخر مهر ماه کاملا روشن شود و اچ‌تی‌سی این بار با ضررهای کمتری مواجه شود و خود را از خطر ورشکستگی مالی نجات دهد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

20 − 11 =