Counterpoint: آیفون ۸ پرفروش‌ترین گوشی ماه می ۲۰۱۸ بوده است

0

طبق گفته آژانس تحقیقاتی Counterpoint Market Pulse، آیفون ۸ در ماه می ۲۰۱۸ بهترین گوشی هوشمند از منظر میزان فروش بوده است. البته جای تعجب ندارد، چونکه دیوایس‌های ساخت اپل همیشه و در همه جا جزو پرفروش‌ترین‌ها هستند. آیفون ۸ توانسته در ماه می ۲٫۴ درصد کل فروش گوشی هوشمند در این ماه در سطح جهانی را به خود اختصاص دهد.

در مکان بعدی یک گوشی از سامسونگ جای گرفته که البته از لحاظ درصدی برابر با آیفون ۸ است اما در رده دوم جای گرفته که به احتمال فراوان به تعداد دستگاه فروخته شده بر می‌گردد. گلکسی اس ۹ پلاس در جایگاه دوم است و صد البته عنوان شده بود انتظارات سامسونگ را بر آورده نکرده و آن فروشی که سامسونگ از آن انتظار داشت را محقق نساخته است ولی با همه این حال در ماه می میلادی بسیار پرفروش بوده که در رده دوم جای گرفته است.

در رده سوم بازهم یک گوشی از اپل جای گرفته و آن هم آیفون ۱۰ است که البته این گوشی هم انتظارات اپل را برآورده نکرده است. البته می‌شد پیش بینی کرد که این گوشی نتواند انتظارات را محقق سازد، چراکه قیمت بالای ۱۰۰۰ دلاری برای یک گوشی هوشمند، کمی آزاردهنده است و از عهده هر خریداری خارج است.

در بین گوشی‌های پرفروش ماه می و در بین گوشی‌های سامسونگ و اپل یک گوشی از شیائومی هم یافت می‌شود که شیائومی ردمی ۵A نام دارد و توانسته ۲٫۲ درصد کل فروش ماه می را به خود اختصاص دهد که رقم قابل توجهی محسوب می‌شود. این گوشی شیائومی بیشتر موفقیت خود را مدیون بازار هند است.

در رده‌های بعدی به ترتیب گوشی‌های آیفون ۸ پلاس، گلکسی اس ۹، هواوی پی ۲۰ لایت (در برخی کشورها از جمله در ایران با نام نوا ۳e عرضه شده است)، ویوو ایکس ۲۱، شیائومی ردمی نوت ۵ (در برخی کشورها با نام ردمی ۵ پلاس عرضه شده است) و اوپو A83 نشسته است.

در مجموع گوشی‌های اپل در این فهرست ده‌گانه ۶٫۸ درصد فروش را به خود اختصاص داده‌اند و گوشی‌های سامسونگ حدود ۴٫۹ درصد. باید بگوییم که نصف گوشی‌های پرفروش ماه می مربوط به اپل و سامسونگ بوده است.

این آژانس تحقیقاتی همچنین خاطر نشان کرد که دستگاه‌های اوپو و ویوو به دلیل کاهش قیمت‌ گوشی‌های خود، تبلیغاتی سنگین و تبلیغات رسانه‌ای متنوع توانسته‌اند به خوبی خود را بالا بکشند و جزو ده‌تای اول خود را قرار دهند.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

سه × 4 =