سامسونگ در فصل دوم ۲۰۱۸ بخش موبایل کم فروغ اما در بخش تراشه بسیار پرفروغ ظاهر شده است

0

سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ چند روزی است که به اتمام رسیده و ما در هفتمین ماه میلادی قرار داریم و و اکنون وقت آن است که شرکت‌ها شروع به ارسال نتایج مالی خود کنند. به احتمال فراوان کمپانی سامسونگ گزارشات اولیه خود را در روز جمعه اعلام کند. انتظار می‌رود که سود عملیاتی بخش تلفن همراه این شرکت در حدود ۱۴٫۹ تریلیون وون کره جنوبی (حدود ۱۳٫۳ میلیارد دلار آمریکا) گزارش شود.

این رقم نشان می‌دهد که سامسونگ از فصل اول سال ۲۰۱۸ حدود ۵ درصد عقب است. در این سه ماه سود عملیاتی این شرکت ۱۵٫۶ تریلیون وون بوده است.

با توجه به اظهارات Park Jung-hoon، مدیر صندوق در مدیریت دارایی HDC، بازار سرمایه انتظارات زیادی از سامسونگ ندارند، حتی اگر این شرکت جدیدترین پرچمدار خود یعنی گوشی گلکسی نوت ۹ را در ۹ آگوست در نیویورک معرفی کند. وی دلیل سردی بازاریان به این موضوع را در اوایل سال و در عدم نوآوری در سری گلکسی اس ۹ جستجو می‌کنند. بدیهی است که در این سال نوت ۹ هم نوآوری نخواهد داشت و مطمئنا شبیه به نوت ۸ خواهد بود، همانگونه که پست‌های قبلی ما درباره نوت ۹ این مسئله را تایید می‌کنند.

با اینکه نتایج مالی بخش کسب و کار تلفن های هوشمند سامسونگ تعریفی نخواهد داشت، اما نتایج بخش تولید تراشه سامسونگ بسیار بسیار چشمگیر است. انتظار می‌رود سامسونگ ۵۰ درصد رشد سود عملیاتی سالانه را گزارش کند و رقم سود را ۱۲٫۵ تریلیون وون (۱۱٫۱۸ میلیارد دلار) اعلام نماید.

انتظار می‌رود که گزارش کامل سامسونگ تا پایان ماه جاری میلادی منتشر شود.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

یک × 4 =