اگر این ۶ ویژگی را در خود دارید، بی خیال پولدار شدن شوید

0

اگرچه کسب ثروت میلیاردی خواسته هر فردی می باشد، با این حال تنها افراد اندکی موفق منی شوند تا به این موفقیت دست پیدا کنند.

در این رابطه مقالات متعددی در رابطه با راهکارهای کسب ثروت به چاپ رسیده است با این حال در این مقاله قصد داریم تا به ویژگی های افرادی که باعث می شود تا آنها نتوانند در این مسیر موفق باشند، بپردازیم.

۱-تأکید بیش از حد بر روی صرفه جویی

اگرچه از ویزگی های مهم افراد ثروتمند این است که مدیریت درآمد خود و صرفه جویی لازم را دارند، با این حال تمرکز بر روی درآمد نیز از دیگر معیارهای تعیین کننده در این رابطه می باشد. درواقع بسیاری از افراد فرصت های خود را به بهانه-های مالی از دست می دهند و این امر به علت تفکر بیش از حد منفی باف آنها می باشد. درواقع لازم است تا شما مدیریت لازم را بر درآمد خود داشته باشید و تنها بخشی از آن را پس انداز نمایید.برای مثال در ابتدای راه موفقیت، شما نیاز به هزینه بر روی خود می باشید که این امر نیازمند پول خرج کردن می باشد.

برای مثال در صورتی که شما خواهان موفقیت در یک عرصه می باشید، لازم است تا در رابطه با آن به تخصص کافی دست پیدا کنید. با این حال بهتر است تا در این رابطه خود را محدود به حد معینی نکرده و در هر لحظه به فکر پیشرفت و ترقی خود باشید. به عقیده افراد ثروتمند بهتر است تا به جای تمرکز بر روی کاهش هزینه های خود به فکر افزایش درآمد باشید. این امر از طریق گشترس محدوده عملکردی خود و یا تنوع بخشی به درآمدها مسیر خواهد بود. درواقع انجام کارهای متنوع خود می تواند فرصت های شغلی بی نظیری را برای شما به ارمغان آورد.

۲-عدم وجود اهداف مالی

کارآفرین معروف تی هارواکر، در کتاب خود تحت عنوان اسرار ذهن یک میلیونر این نکته را بیان می کند که افراد باید برای خود هدفی مشخص داشته باشند. در غیر این صورت تمامی اقدامات آنها پراکندهو بدون برنامه خاصی بوده واین امر موفقیت چندانی را برای فرد به همراه نخواهد داشت. به همین خاطر لازم استت ا هدف مالی خاصی را برای خود مشخص کرده و تمامی اقدامات خود را حول محور آن شکل دهید.

۳-عدم ایجاد تفاوت میان خواسته و آرزو

اگرچه برای بسیاری از افراد تفاوتی میان این دو وجود ندارد، با این حال واقعیت این است که این دو مورد کاملاً تفاوت داشه و آرزو صرفاً خویته های بی برنامه افراد محسوب می شوند. به همین خاطر لازم است تا برای هرآن چیزی که می خواهید در زندگی خود داشته باشید برنامه و تلاش کافی را از خود نشان دهید. در غیر این صورت موارد مورد پسند شما تنها در حد یک آرزو باقی خواهند ماند. درآخر توجه داشته باشید که تنها خود شما هستید که قادر خواهید بود تا مسیر موفقیت را ایجاد نماید و تمامی موارد دیگر تنها کمک رسان شما خواهند بود.

۴-عدم تمایل به نوآوری

انجام کاری تکراری در بهترین حالت نتایجی مشابه را به همراه خواهد داشت که این امر معمولاً به این خاطر که دیگر برای مخاطب جذابیت اولیه را ندارد، با نتایجی معمولی همراه خواهد بود. بدون شک تحت این شرایط مسیر کسب ثروت شما کملا پیچیده و طولانی شده و نمی توانید خود را در زمان مطلوب به بالاترین حد ممکن برسانید. به همین خاطر لازم است تا روحیه نوآوری را در خود تقویت نمایید. در این رابطه برخی از افراد عقیدع دارند که این امر کاملاً ذاتی بوده و برخی از وجود آن بی بهره می باشند. با این حال واقعیت این است که این امر نیز تنها یک مهارت بوده و هر فردی با تمرین می تواند آن را در خود تقویت نماید. به همین خاطر نباید چنین جملاتی را به بهانه خود تبدیل نمایید.

۵-عدم تمایل به ریسک

تا زمانی که شما در محدوده آرام زندگی خود باشید، قادر نخواهید بود تا به موفقیت های مناسب دست پیدا کنید. به همین خاطر بسیار مهم است تا خود را در معرض چیزهای جدید و حتی سخت قرار داده و از به چالش کشیدن خود واهمه ای نداشته باشید. اگرچه ریسک پذیری از جمله ویژگی های افراد موفق محسوب می-وشد، با این حال این امر به معنای بی برنامگی نبوده و لازم است تا هموراه جانب احتیاط را رعایت نمایید.

۶-عدم وجود اعتماد به نفس کافی

درمواجه با تقریباً تمامی افراد شما با این جمله مواجه خواهید شد که تنها برخی از افراد می توانند ثروت های کلانی را داشته باشند. علت این امر را نثیز در محدود بودن امکانات و شرایط پیشرفت برای آنها می دانند. با این حال واقعیت این است که بسیاری از ثروتمندترین افراد، میلیاردهایی خودساخته بوده و این امر بیانگر آن است که این کار ابدا غیرممکن نمی باشد. با این حال ذهن افراد محرک اصلی آنها محسوب می شود و تا زمانی که خود را ناتوان بدانید، هیچ تغییر مثبتی در زندگی مشا شکل نخواهد گرفت.

در این زمینه توصیه می شود تا از روش های موجود نظیر ورزش مداوم، اعتماد به نفس خود را بهبود بخشید.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

پانزده + 1 =