تفاوت نسخه تولیدی بی‌ام‌و سری ۸ کوپه مدل ۲۰۱۹ با نسخه مفهومی

0

۲۰ سالی از توقف تولید خودرو سری ۸ بی‌ام‌و می‌گذرد. اتفاقی که برای دنیای خودرو یک شوک محسوب می‌شد. بی‌ام‌و سری ۸ در حد خود زیبا، لوکس و قدرتمند بود، اما نتوانست خوب بفروشد و به همین دلیل عدم توانایی فروش مناسب و مسلما چرخش مالی ضعیفش کمتر از ۱۰ سال عمر نکرد اما از سال گذشته شرایط برای آن کمی متفاوت شد.

در سال گذشته بی‌ام‌و کاری عجیب کرد و با ارائه کانسپتی خیره‌کننده یک مدل مفهومی زیبا و رویایی را با نام سری ۸ به جهان شناساند. این حرکت در اصل مقدمه برای معرفی این خودروی جذاب و زیبا به جهان بود. سرانجام بی‌ام‌و که این روزها پر کار و فعال ظاهر شده، اندکی پس از معرفی کراس‌اوور x5 خود نسخه تولیدی این مدل را به جهان معرفی کرد.

مثل تمامی خودروهای دیگر نسخه تجاری خودرو با مدل مفهومی آن تفاوت دارد. (در تصاویر نسخه تولیدی در ابتدا قرار گرفته و نسخه مفهومی در زیر تصویر نسخه تولیدی قرار دارد)

در نگاه اول عناصر به کار رفته در نمای رو‌به‌رویی خودرو در هر دو مدل دیده می‌‌شود. با این وجود تفاوت‌هایی نیز وجود دارد. جلو پنجره کلیوی شکل معروف بی‌ام‌و در این خودرو از وسط به هم چسبیده‌است و دریچه‌های عمودی فلزی خودرو را خشن‌ و در عین حال خشن نشان می‌دهد. چراغ‌های این خودرو نیز دارای شیب مدل مفهومی بوده اما برجستگی و بعد مدل مفهومی را ندارند. در بخش زیر سپر تفاوت کمی بیشتر می‌شود. در نسخه تولیدی دیفیوزرهای بخش جانبی مدل مفهومی از خودرو حذف شده‌اند.

بخش جانبی خودرو در مدل نیز قطعا چشمایتان را خواهد گرفت. زوایای کانسپت سری ۸ خیره کننده از آب درآمده است اما در مدل تولیدی خودرو در کمال متانت زوایای خود به ویژه در نمای پشتی و قسمنت درب موتور را از دست داده است. با این وجود سقف شیب‌دار خودرو همان حالت خود در مدل مفهومی را حفظ کرده است.رینگ‌های خودرو شباهت زیادی به مدل مفهومی دارند و تیز و زیبا ظاهر شده‌اند.

در نمای عقب مدل مفهومی دو موضوع سادگی و قدرت در بافتی عضلانی در هم گره خورده‌اند. این در حالیست که نمای انتهایی مدل تولیدی به بی‌ام‌وهای امروزی نزدیکتر است. دو خروجی اگزوز نیز از یکدیگر فاصله بیشتری گرفته و بزرگتر از مدل مفهومی ظاهر شده‌اند.

در نگاه اول شاید تفاوت بیشتری را در بخش کابین دو مدل مفهومی و تولیدی دریابید. اولین تغییر این قسمت فرمان است. فرمان مدل مفهومی کمی زاویه دار و فرمان مدل تولیدی کاملا گرد و سه پر ساخته شده است. کنسول مرکزی خودرو نیز در سری ۸ با شکل و شمایلی مشابه از مدل طراحی به این مدل منتقل شده است.

در مجموع این خودرو لوکس، زیبا، جذاب و متین ظاهر شده و یکی از برترین خودروهای حال حاضر چهان به شمار می‌آید.

←برای مشاهده تمام پست‌های منتشره درباره خودروی‌های بی‌ام‌و به این لینک مراجعه کنید.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

نوزده + 19 =