شش اقدام ضروری برای رسیدن به جایگاه یک میلیاردر خود ساخته

0

بدون شک این رویای هر کارآفرینی خواهد بود که بتواند به جایگاه افرادی نظیر مارک زاکربرگ و جف بزوس دست پیدا کند. با این حال واقعیت این است این افراد به یک باره به این حجم از موفقیت دست پیدا نکرده و به همین خاطر نباید انتظار داشته باشید که این هدف به راحتی ممکن باشد. درواقع تنها در اختیار داشتن یک ایده کافی نیست و نمی تواند شما را به کارآفرینی موفق تبدل کند.

به همین دلیل لازم است تا موارد دیگری را نیز مدنظر قرار دهید که در ادامه به بررسی برخی از آنها خواهیم پرداخت. اگرچه درصد بالایی از ثروتمندان جهان را افرادی تشکیل می دهند که خانواده متمولی دار ند، با این حال محور اصلی این مقاله در رابطه با نحوه رسیدن به جایگاه یک میلیاردر خود ساخته است.

در همین راستا و در ادامه به بررسی شش اقدام ضروری در این رابطه خواهیم پرداخت.

۱- تفکر خود را گسترش دهید و مقصدی را مشخص کنید

بدون شک ذهن نقش بسیار مهمی در ایجاد انگیزه و تحرک در افراد ایفا می کند و همین باعث می شود تا ضرورت توجه به آن افزایش یابد. درواقع تا زمانی که در بند محدودیت های فکری خود باشید، قادر نخواهید بود تا تحولی را در زندگی خود ایجاد کنید. با نگاهی به زندگی میلیاردرهای خودساخته به این نکته پی خواهید برد که تمامی آنها در مقطعی از زندگی خود تغییراتی را اعمال کرده اند که نخستین آن در رابطه با نحوه نگرش آنهاست. بدون شک شما قادر خواهید بود تا با رفع حتی یک مورد از نیاز مردم، به عنوان کارآفرینی موفق مطرح شوید. با این حال این امر نیازمند گسترش تفکر افراد در راستای یافتن راه حل های جدید است. همچنین ضروری است تا در این بخش برای خود مقصدی را مشخص کنید و تا زمانی که به آن نرسیده اید، کوشش خود را متوقف نسازید.

۲- در زمینه ای فعالیت کنید که نسبت به آن بیشترین تمایل را دارید

یک انتخاب نادرست می تواند مسیر زندگی شما را تغییر دهد. در سراسر جهان افراد بسیاری را می توانید بیابید که هدف خود را به اشتباه تعیین کرده و همین باعث شده است تا از وضعیت فعلی خود رضایت نداشته باشند. درواقع شما باید انگیزه کافی برای انجام کار داشته باشید تا بتوانید سختی های آن را تحمل و پیشرفت کنید. در غیر این صورت انگیزه فعالیت بیشتر در شما خواهد مرد. برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاقی توصیه می شود به دنبال مواردی بروید که نسبت به آن بیشترین تمایل را دارید. این موضوع باعث خواهد شد که کار شما به اقدامی کاملا جذاب و دوست داشتنی تبدیل شود. میلیونرهای خودساخته نیز اگرچه در مسیر خود با سختی های بسیاری مواجه شده اند و حجم کاری بسیار بالایی را تجربه کرده اند، با این حال همواره از آن دوران به خوبی یاد می کنند که این موضوع ناشی از تمایل آنها به کارشان است.

۳- اهداف درست را مشخص کنید

سرنوشت کسب و کار شما در ارتباط با اهدافی است که در مسیر خود مشخص می کنید. همواره مشاهده شده است که برخی از کارآفرینان اهدافی کاملا آرمانی را برای خود مشخص می کنند که بدون شک دستیابی به آنها در ابتدای مسیر غیرممکن است. با این حال این موضوع به معنای عدم توجه به این موارد نبوده و تنها به این امر اشاره دارد که لازم است اهدافی متناسب با شرایط و موقعیت خود، مشخص کنید و همچنین افق زمانی از دیگر مسائلی است که برای جلوگیری از اتلاف وقت باید مورد بررسی قرار گیرد.

۴- ریسک های درست را پذیرا باشید

همواره گفته شده است که یک کارآفرین باید ریسک پذیر باشد. با این حال این امر به معنای نسنجیده کار کردن نیست و نباید به بهانه ای برای این امر تبدیل شود. تنها کافی است در رابطه با مسائل مختلف به نحوی عمل کنید که فرصت های موجود از دست نرود. تحت این شرایط در مواقعی لازم است تا بدون اطمینان کافی نسبت به نتیجه، اقدامی را صورت داد. با این حال همواره در این شرایط بهترین و بدترین حالت ممکن را نیز در نظر داشته باشید تا در صورت وقوع، دچار بحران نشوید. همچنین در راستای کاهش خطر ریسک ها، توصیه می شود تا از تجربیات گذشته خود و حتی سایرین استفاده کنید.

۵- یادگیری را در هیچ زمانی متوقف نکنید

دانش از جمله مواردی است که نمی توانید برای آن پایانی متصور شوید. همین امر باعث می شود تا ضرورت ادامه آن امری کاملا ضروری باشد. با این حال در این رابطه تنها خود را محدود به کتاب نکنید و از سخنرانی ها، پادکست ها و موارد موجود در این زمینه نهایت استفاده را ببرید.

۶- از مسیر خود لذت ببرید

در آخر متوجه خواهید شد که مقصد اولیه شما تنها بخشی از مسیری است که برای خود مشخص کرده اید و با رسیدن به آن، اهداف دیگری به وجود خواهند آمد. به همین دلیل لازم است تا از مسیری که پیش روی خود ایجاد کرده اید، نهایت لذت را ببرید و اجازه ندهید که به فردی صرفا نتیجه گرا تبدیل شوید. این کار در حفظ سلامتی و شادابی شما در درازمدت تأثیر بسزایی خواهد داشت.

ضمنا برای مطالعه مطالب مربوط به حوزه‌های کسب و کار، استارت‌آپی و کارآفرینی به این لینک مراجعه نمایید.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

8 + 10 =