رهگیرهای جدید فورد بر اساس اکسپلوررهای ۲۰۲۰ ساخته می‌شوند

0

فورد از نسل جدید خودروهای رهگیر خود که بر اساس اکسپلوررهای ۲۰۲۰ ساخته می‌شوند، رونمایی کرد.

فورد روی خودروهایی که برای نیروهای پلیس می‌سازد، نام رهگیر می‌گذارد و این بار قصد دارد از ساختار جدید برای این خودروی خود بهره ببرد. ساختار و زیربنایی که در نسل جدید اکسپلوررهای ۲۰۲۰ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از آنجا یک خودروی ویژه برای نیروهای اعمال قانون نیاز به قدرت و شتاب بیشتری دارد، فورد این خودروی بزرگ پلیس را سریع و پرشتاب‌تر ساخته است. مجموعه باتری‌های این خودرو نیز برای روشن کردن چراغ‌ها، صفحه‌های نمایشگر، گجت‌های الکتریکی و رادیو کفایت می‌کند. از طرفی خودرو عملیاتی و اجرایی از آب درآمده و برای پاسخ‌گویی به بیشینه ویژگی‌های پرفورمنس رسیده است.

یک سامانه هشدار محیطی نیز در هنگام تشخیص بیرونی به شکلی خودکار شیشه‌ها را بالا برده و درها را قفل می‌کند. در این موقعیت آژیر مخصوص نیز از خودرو پخش می‌شود.

تلماتیک یکی دیگر از ویژگی‌های این خودروی فورد پلیس است که به رمز گشایی داده‌های پلیس می‌پردازد. این ویژگی به مدیریت حمل و نقل ناوگان پلیس نیز کمک ویژه‌ای خواهد کرد.

این شاسی‌بلند در نوع خود منحصر به فرد بوده و پلت‌فرم آن برای اولین بار مورد استفاده کمپانی فورد قرار می‌گیرد. استفاده از چنین ساختاری در فورد اکسپلورر جدید باعث صرفه‌جویی در روند ساخت آن شده و به همین دلیل نیروهای پلیس امیدوارند هزینه کمتری رابرای آن پرداخت کنند.

جالب‌ترین نکته در خصوص این ماشین پلیس فورد، هیبریدی بودن آن است. از آنجا که بخشی از وظیفه انتقال نیرو به خودرو توسط موتور هیبریدی انجام می‌گیرد، کاهش مصرف سوخت در این خودرو چندان دور از انتظار نیست.

نسخه استاندارد این خودرو با قابلیت محرک چرخ‌های عقب ساخته می‌شود و گزینه‌های “۴ ویل‌درایو” نیز موجود خواهند بود. موتور هیبریدی در نسخه‌های مختلف این خودرو در کنار یک موتور ۲٫۳ لیتری توربوی ۴ سیلندر، یک نسخه ۲٫۷ لیتری ۶ سیلندر توئین توربو یا یک موتور ۳٫۵ لیتری ۶ سیلندر توئین توربو همراه می‌شود. مدل‌های پرفورمنس این خودر در نسخه st حدود ۴۰۰ اسب‌بخار قدرت دارند که احتمالا قویترین خودروی این مدل خواهد بود.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

سیزده + دوازده =