اسنپدراگون ۶۸۰ در راه است؛ پردازنده‌ای با سی.پی.یو شش هسته‌ای

0

آنگونه که به نظر می‌رسید در سال ۲۰۱۸ کمپانی های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند برای گوشی‌های میان رده خود باید روی پردازنده شبه پرچمدار اسنپدراگون ۷۱۰ حساب باز کنند، ولی اکنون و بنابر اطلاعات بدست آمده از بنچمارک Geekbench، کوالکام پردازنده‌های میان رده بیشتری را برای سال ۲۰۱۸ تدارک دیده است.

بر این اساس، یک گوشی بدون عنوان مجهز به پردازنده جدید کوالکام که در اینجا اسنپدراگون ۶۸۰ نامیده شده، در بنچمارک Geekbench تحت آزمون قرار گرفته است. سی.پی.یو این پردازنده در جیک‌بنچ ۶ هسته‌ای (۲ هسته پردازشی پرقدرت + ۴ هسته پردازشی کم قدرت) ذکر شده که این ترکیب را ما در پردازنده‌های اسنپدراگون ۶۵۰ و اسنپدراگون ۸۰۸ دیده بودیم.

۲ هسته پردازشی قدرتمند این پردازنده نهایت فرکانس کاری ۲٫۱۵ گیگاهرتزی را ارائه خواهند داد که این هسته پردازشی با هسته پردازشی Kryo 260 در اسنپدراگون ۶۶۰ و Kryo 4xx در اسنپدراگون ۷۱۰ مطابقت دارد. بدین ترتیب مطمئنا ما پردازنده‌ای را خواهیم دید که کمی از اسنپدراگون ۷۱۰ ضعیف‌تر است.

با این حال، نتایج آزمون تک هسته‌ای اسنپدراگون ۶۸۰ در جیک‌بنچ نمره ۱۹۴۰ است که بالاتر از نمره ۱۶۳۰ اسنپدراگون ۶۶۰ در همین بنچمارک می‌باشد. این مسئله نشان می‌دهد که اسنپدراگون ۶۸۰ از هسته‌های پردازشی جدیدتری نسبت به اسنپدراگون ۶۶۰ بهره خواهد برد. اما در آزمون چند هسته‌ای شاید این پردازنده ضعیف تر از اسنپدراگون ۶۶۰ باشد اما اینگونه نیست و همانگونه که مشاهده می‌کنید این پردازنده با شش هسته پردازشی با اخذ نمره ۵۱۵۳ نسبت به پردازنده اسنپدراگون ۶۶۰ با هشت هسته پردازشی و کسب نمره ۴۶۵۷، برتری محسوسی دارد.

به هر حال، این نوید به تولیدکنندگان گوشی‌های میان رده داده می‌شود که منظر یک پردازنده میان رده ارزان‌تر از اسنپدراگون ۷۱۰ باشند. در آخر هم باید بگوییم که پردازنده اسنپدراگون ۶۶۰ در اوایل سال ۲۰۱۷ دیده شده بود و گوشی مجهز به آن، چند ماه بعد معرفی شد و به همین خاطر مطمئنا این قضیه برای اسنپدراگون ۶۸۰ هم صدق خواهد کرد و نخستین گوشی مجهز به این پردازنده چند ماه بعد رونمایی خواهد شد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

پانزده + ده =