هسته پردازشی قدرتمند Mongoose 4 رونمایی شد / اگزینوس ۹۸۲۰ نخستین پردازنده مجهز به این هسته پردازشی

0

امروز کمپانی سامسونگ از هسته پردازشی پر قدرت Mongoose 4 رونمایی به عمل آورد. انتظار می‌رود این هسته پردازشی برای اولین بار در نسل بعدی پردازنده پرچمدار سامسونگ یعنی اگزینوس ۹۸۲۰ به کار گرفته شود.

مطابق اخبار و شایعات قبلی، اگزینوس ۹۸۲۰ طی فرآیند پیشرفته ۷ نانومتری FinnF ساخته خواهد شد و مطمئنا ۴ هسته پردازشی قدرتمند این پردازنده را Mongoose 4 تشکیل خواهد داد.

طبق گفته افشاکننده اطلاعات حوزه فناوری Ice Universe، هسته پردازشی Mangoose 4 نه تنها قدرتمندتر از هسته پردازشی تازه رونمایی شده شرکت ARM یعنی Cortex A-76 ARM خواهد بود، بلکه انرژی بیشتری نیز به همراه خواهد داشت. در حالی که ARM گفته است که A-76 می تواند تا فرکانس کاری نهایی ۳٫۳۰ گیگاهرتز برسد، اظهارات Ice Universe نشان می‌دهد که پردازنده Mangoose 4 این سرعت را بالاتر خواهد برد.

Ice Universe می‌گوید که انتظار می‌رود اگزینوس ۹۸۲۰ مجهز به این هسته پردازشی در آزمون چند هسته‌ای بنچمارک معتبر Geekbench، نمره‌ای بالاتر از ۱۳،۰۰۰ را اخذ کند که نمره استثنایی محسوب می‌شود. به نظر می‌رسد که این نمره با نمره اخذ شده پردازنده آیند اپل یعنی A12 مطابقت دارد. در حالی که سامسونگ هنوز تولید این پردازنده جدید را کلید نزده است، پردازنده A12 اپل طراحی شده است و در حال حاضر توسط شرکت تایوانی TSMC و طی فرآیند پیشرفته ۷ نانومتری در حال ساخت است. یک نکته جالب توجه در مورد پردازنده اپل این است که آزمایشات بر روی A12 ادعا می‌کنند که تراشه مذکور در حال حاضر ۲۳ درصد انرژی بیشتری را نسبت به انتظارات مصرف می‌کند، اگر چه که ممکن است تا اواخر سال جاری و در زمان عرضه سه آیفون جدید اپل، این مشکل برطرف شود.

مطمئنا هسته پردازشی قدرتمند Mongoose 4 درون اگزینوس ۹۸۲۰ دیده خواهد شد و اگزینوس ۹۸۲۰ در سال ۲۰۱۹ و در گلکسی اس ۱۰ رویت خواهد شد. شاید ما اگزینوس ۹۸۲۰ مجهز به Mongoose 4 را در ماه ژانویه و در نمایشگاه CES لاس وگاس و یا نمایشگاه موبایل بارسلون MWC مشاهده کنیم.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

شش + پانزده =