نوکیا ایکس ۵ و ایکس ۷ به طور جهانی عرضه خواهند شد، نوکیا ایکس ۶ منحصر به بازار چین خواهد بود

0

نوکیا ایکس ۶ – Nokia X6 یکی از جذاب‌ترین گوشی های هوشمند اندرویدی است که توسط HMD Global (مالک جدید برند موبایل نوکیا) عرضه شده است اما در حال حاضر این دستگاه به طور انحصاری برای خرید در کشور چین در دسترس است. البته این رویه نوکیا بوده که ابتدا یک گوشی را در بازار چین عرضه می‌کند و سپس بعد از مدتی گوشی مذکور را در بازارهای جهانی نیز عرضه می‌نماید که نمونه بارز آن نوکیا ۶ بود که ابتدا به طور انحصاری برای بازار چین عرضه شد و بعد از یک ماه توزیع جهانی آنهم آغاز گشت. اما این بار قرار نیست این اتفاق رخ دهد و نوکیا ایکس ۶ تنها محدود به بازار چین خواهد بود.

نوکیا ایکس ۶ نخستین گوشی نوکیا است که از نمایشگر تمام صفحه ناچ‌دار (شکاف بالای نمایشگر) بهره‌مند شده است. اکنون یک خبر خوش برای علاقمندان به کمپانی نوکیا منتشر شده و آن این است که نوکیا قصد دارد دو گوشی مشابه نوکیا ایکس ۶ را برای بازارهای جهانی معرفی نماید تا خلاء نوکیا ایکس ۶ در بازارهای جهانی حس نشود. این دو گوشی نوکیا ایکس ۵ و نوکیا ایکس ۷ نام دارند.

مطابق اطلاعات بدست آمده از این منبع، نوکیا ایکس ۵ و نوکیا ایکس ۷ تا پایان سال رونمایی خواهند شد، اگرچه که HMD Global تاییدیه برای آن صادر نکرده است.متاسفانه، هیچ اطلاعاتی در مورد مشخصات دو گوشی یاد شده در حال حاضر موجود نیست. اما آن چیز که از نام‌گذاری این دو گوشی مشخص می‌باشد، این است که نوکیا ایکس ۵ مطمئنا با سخت افزار ضعیف‌تر از نوکیا ایکس ۶ عرضه خواهد شد و نوکیا ایکس ۷ مطمئنا با سخت افزار قدرتمندتر، اندازه بزرگتر و قیمت بالاتری نسبت به ایکس ۶ پرده‌برداری خواهد شد.

HMD یک رویداد ویژه جهانی را برای ۲۹ ماه می – ۸ خرداد ماه تدارک دیده که قرار است در روسیه برگزار شود. البته مشخص نیست در این رویداد چه گوشی‌هایی رونمایی شوند اما می‌توان کمی شانس را برای نوکیا ایکس ۵ و نوکیا ایکس ۷ قائل بود.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید