DxOMark نمره بالایی را به دوربین گوشی میان‌رده زنفون ۵ ایسوس داد

0

کمپانی ایسوس چندی پیش از سه گوشی ایسوس زنفون ۵، زنفون ۵ زد و زنفون ۵ لایت رونمایی به عمل آورد که در این بین تنها گوشی زنفون ۵ زد پرچمدار است. این شرکت در آن هنگام عنوان داشت که با اینکه زنفون ۵ یک گوشی پرچمدار محسوب نمی‌شود اما دوربین دوگانه آن در حد یک گوشی پرچمدار می‌باشد که کاربران بعد از خرید آن متوجه این موضوع خواهند شد. اکنون بنچمارک معروف DxOMark که در زمینه بررسی و تجزیه و تحلیل دوربین گوشی‌های هوشمند فعالیت دارد، دوربین گوشی زنفون ۵ را مورد آزمون قرار داده و امتیازهای خود به دوربین این دستگاه را منتشر ساخته است.

مشخصات دوربین ایسوس زنفون ۵:

  • دوربین دوگانه
  • لنز اصلی ۱۲ مگاپیکسلی با سایز سنسور ۱/۲٫۵۵ اینچ و دیافراگم f/1.8 (فاصله کانونی برابر ۲۴ میلی متر)
  • لنز ثانویه ۸ مگاپیکسلی با سایز سنسور ۱/۴ اینچ و دیافراگم f/2.2 (فاصله کانونی برابر ۱۲ میلی متر)
  • تثبیت کننده تصویر نوری و یا همان لرزشگیر اپتیکال (OIS) در لنز اصلی
  • فوکوس اتوماتیک دوال پیکسل در لنز اصلی
  • فلاش LED

بررسی دوربین زنفون ۵ نشان می‌دهد که دوربین گوشی مذکور در طول روز فوق العاده عمل می‌کند، جزئیات دقیق و محدوده دینامیکی خوب را به نمایش می‌گذارد. کیفیت تصویر کلی زنفون ۵ در نور روز نسبت به گوشی‌های بسیار گران قیمت‌تر قابل مقایسه است.

با این حال، هنگامی که سطح نور کاهش پیدا می‌کند، نویز تصاویر به سرعت افزایش یافته و و سطوح جزئیات ثبت شده به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

زنفون ۵ ایسوس در هنگام ضبط ویدئو، به خوبی کار نمی‌کند و در فریم های آن جزئیات کم است. با این حال، با اینکه این مشکلات را داراست، بازهم یکی از بهترین‌ها را با ثبات خوب، نوردهی مناسب و تعادل رنگ سفید (حتی داخلی) در بین گوشی‌های میان رده ارائه می‌کند.

در مجموع نمره ارائه شده DxOMark در بخش عکاسی به زنفون ۵ نمره ۹۳ است و در بخش ویدیو که گفتیم کمی ضعیف می‌باشد، نمره ۸۶ است. در کل این گوشی نمره ۹۰ را از DxOMark کسب کرده که جزئیات آن را در تصاویر بالا می‌توانید مشاهده کنید.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید