IDC: فروش گوشی‌های هوشمند در جهان در فصل اول ۲۰۱۸ حدود ۲٫۹ درصد کاهش پیدا کرده است

0

شرکت بین المللی داده‌ها (IDC)، جدیدترین گزارش خود را در مورد بازار گوشی های هوشمند در فصل اول سال ۲۰۱۸ منتشر کرد. داده‌ها نشان داد که افت اقتصاد در چین و کاهش فروش گوشی در این کشور، سبب شده فروش جهانی گوشی‌های هوشمند با کاهش ۲٫۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۷ مواجه شود.

نام کمپانی میزان فروش در فصل اول ۲۰۱۸ (میلیون) سهم بازار در فصل اول ۲۰۱۸ میزان فروش در فصل اول ۲۰۱۷ (میلیون) سهم بازار در فصل اول ۲۰۱۷ تغییر سالانه
Samsung ۷۸٫۲ ۲۳٫۴% ۸۰٫۱ ۲۳٫۳% -۲٫۴%
Apple ۵۲٫۲ ۱۵٫۶% ۵۰٫۸ ۱۴٫۷% ۲٫۸%
Huawei ۳۹٫۳ ۱۱٫۸% ۳۴٫۵ ۱۰٫۰% ۱۳٫۸%
Xiaomi ۲۸٫۰ ۸٫۴% ۱۴٫۸ ۴٫۳% ۸۷٫۸%
Oppo ۲۳٫۹ ۷٫۱% ۲۵٫۸ ۷٫۵% -۷٫۵%
Others ۱۱۲٫۷ ۳۳٫۷% ۱۳۸٫۳ ۴۰٫۲% -۱۸٫۵%
Total ۳۳۴٫۳ ۱۰۰٫۰% ۳۴۴٫۴ ۱۰۰٫۰% -۲٫۹%

 

در همین راستا، کمپانی سامسونگ با کاهش فروش ۲٫۴ درصدی مواجه شده است؛ فروش کل گوشی‌های هوشمند این شرکت در فصل اول ۲۰۱۸ در حدود ۷۸٫۲ میلیون دستگاه بوده، در حالی که در مدت زمان مشابه سال ۲۰۱۷ این میزان ۸۰٫۱ میلیون دستگاه بوده است. گفته می‌شود سامسونگ با عرضه گوشی‌های جدید سری A و J فروش خود را در ماه‌های بعد بسیار بهبود خواهد بخشید، چون بیشتر فروش این کمپانی بر روی محصولات میان رده این شرکت استوار است و فصل اول فروش این شرکت بر محوریت گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس بوده که اکثر افراد توانایی خرید آنها را ندارند و بدین خاطر فروش سامسونگ افت کرده است.

اما دومین تولید کننده برتر گوشی‌های هوشمند در جهان یعنی اپل با افزایش فروش مواجه گشته و بدین ترتیب توانسته با فروش ۵۲٫۲ میلیون دستگاه گوشی هوشمند، رشدی ۲٫۸ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل برای خود رقم بزند. در این افزایش فروش، برعکس ادعاهای قبلی مبنی بر کم فروش بودن آیفون ۱۰، این پرچمدار ویژه اپل بسیار در رشد فروش این شرکت نقش داشته است.

در رده سوم کمپانی چینی هواوی نشسته که این شرکت رشد فروش ۱۳ درصدی را تجربه کرده که این رشد مدیون هدف گرفتن بازارهای اروپای غربی می‌باشد. اما مطمئنا این فروش نمی‌تواند به آرزوی هواوی که گرفتن جای اپل است، جامه عمل بپوشاند، چراکه هواوی به تازگی از فروش گوشی در بازار آمریکا منع شده است و بدین خاطر و با توجه به از دست دادن یکی از بزرگترین بازارهای تلفن همراه در جهان، هواوی از شانس کمی برای رسیدن به اپل برخوردار است.

اما جایگاه چهارم مربوط به کمپانی شیائومی است که با رشد شگفت انگیز ۸۷٫۸ درصدی در فصل اول ۲۰۱۸ در حدود ۲۸ میلیون دستگاه گوشی هوشمند فروخته است. بیشتر فروش شیائومی مدیون کشور هند و دیگر کشورهای آسیای شرقی است.

اما دیگر شرکت معروف چینی یعنی اوپو این بار با کاهش فروش ۷٫۵ درصد روبرو شده که بعد از پنج فصل سعود این کمپانی، حاصل شده است. سایر کمپانی‌ها هم با کاهش فروش ۱۸٫۵ درصد مواجه شده‌اند و بدین ترتیب فروش کل گوشی‌های هوشمند در جهان را به عدد ۳۳۴٫۳ میلیون دستگاه رساندند که این میزان در برابر ۳۴۴٫۴ میلیون دستگاه فصل اول سال ۲۰۱۷، کاهشی ۲٫۹ درصدی را نشان می‌دهد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

سه + 5 =