نخستین مانیتور با فناوری HDR 1000 یک مدل ۴۳ اینچی از فیلیپس است

0

کمپانی فیلیپس از یک مانیتور ۴۳ اینچی با رزولوشن ۴K و با نرخ به روزرسانی تصاویر ۶۰ هرتزی رونمایی کرده که از فناوری HDR پشتیبانی می‌نماید. با این حال، بر خلاف هر مانیتور دیگر HDR که تا به امروز دیده‌ایم، این یک مانیتور با ارائه سطح روشنایی ۱۰۰۰ نیت است.

این یک تمایز مهم است، چرا که مانیتور ۴۳۶M6VBPAB فیلیپس، مانیتوری است که از HDR پشتیبانی می‌کند اما نه با سطح روشنایی عادی ۴۰۰ نیت که دیگر مانیتورها ارئه می‌دهند، بلکه با روشنایی بسیار بالا ۱۰۰۰ نیت که مطمئنا بسیار قدرتمندتر از سطح روشنایی عادی ۴۰۰ نیت است.

مانیتور ۴۳ اینچی از فیلیپس اولین محصولی است که ما دیده‌ایم گواهی DisplayHDR 1000 موسسه VESA را دریافت کرده است. این بالاترین نشانی است که تاکنون VESA برای مانیتورهای LCD مجهز به فناوری HDR صادر کرده است. تاکنون این مرجع گواهی DisplayHDR 600 و DisplayHDR 400 را برای مانیتورها صادر کرده بود و اکنون DisplayHDR 1000 را صادر نموده است.

این مانیتور برای بازی کردن می‌تواند فوق العاده باشد. فیلیپیس عنوان داشته زمان پاسخ این مانیتور ۴ میلی ثانیه است که زمان مناسبی است و برای بازهای سنگین و با گرافیک بالا می‌تواند عملکرد عالی داشته باشد.

این نمایشگر جدید فیلیپس از پنل MVA با نسبت کنتراست ۴۰۰۰: ۱ و نسبت کنتراست پویا ۱:۵۰،۰۰۰،۰۰۰ استفاده می‌کند. این مانیتور همیشه با روشنایی ۱۰۰۰ نیت اجرا نخواهد شد. فیلیپس میزان روشنایی معمولی ۷۲۰ نیت را نشان می‌دهد که هنوز هم روشنایی بسیار بالایی محسوب می‌گردد. همچنین پنل مذکور به عنوان پنل ۸ بیتی + FRC ذکر شده است.

برای خروجی صدا، یک جفت بلندگو داخلی W7 که دارای صدای DTS است، در دسترس می‌باشد. گزینه‌های اتصال شامل یک جفت پورت USB 3.0 همراه با HDMI 2.0، DisplayPort 1.2، Mini DisplayPort و USB-C (DP mode alt) می‌باشد.

فیلیپس عنوان نکرده که چه زمانی این مانیتور جدید در دسترس خواهد بود یا چقدر هزینه در پی خواهد شد. اما با توجه به اندازه نمایشگر و گواهی DisplayHDR 1000، ما انتظار نداریم که این مانیتور فیلیپس ارزان قیمت باشد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

1 × 2 =