AMD از نسل دوم پردازنده‌های دسکتاپ رایزن رونمایی به عمل آورد

0

کمپانی AMD امروز از نسل دوم پردازنده‌های دسکتاپ رایزن رونمایی به عمل آورد که این پردازنده‌ها شامل دو پردازنده از نوع رایزن ۵ و دو پردازنده از سری رایزن ۷ می‌باشد. همه آنها در حال حاضر برای پیش سفارش (پیش خرید) در دسترس هستند و در تاریخ ۱۹ آوریل – ۳۰ فروردین عرضه می‌شوند. اطلاعات منتشره امروز تکمیلی نیست و جزئیات کامل این پردازنده‌ها در روز عرضه مشخص خواهد شد.

بیایید درباره آنچه که امروز می‌دانیم صحبت کنیم؛ چهار مدل پردازنده‌های دسکتاپ رایزن شامل رایزن ۷ مدل ۲۷۰۰X و رایزن ۷ مدل ۲۷۰۰ و رایزن ۵ مدل ۲۶۰۰X و رایزن ۵ مدل ۲۶۰۰ می‌باشند. تمام پردازنده‌های جدید ای‌ام‌دی که درباره آنها صحبت می‌کنیم، طی فرآیند ۱۲ نانومتری ساخته می‌شوند و بر اساس معماری جدید +Zen هستند.

مدل بالاتر یعنی ۲۷۰۰X هشت هسته‌ای و ۱۶ رشته می‌باشد و با فرکانس کاری پایه ۳٫۷ گیگاهرتزی و فرکانس کاری نهایی ۴٫۳ گیگاهرتزی در دسترس است. این پردازنده دارای ۲۰ مگابایت حافظه پیش فرض هوشمند است که دارای ۴ مگابایت حافظه کش L2 و ۱۶ مگابایت حافظه کش L3 است. پردازنده یاد شده دارای توان حرارتی (TDP) 105 واتی است. فن ۲۷۰۰X از نوع کریستال جدید Prestige Wraith با پره‌های روشن و رنگی RGB است. قیمت این پردازنده در حدود ۳۲۹ دلار است.

اما پردازنده رایزن ۷ مدل ۲۷۰۰ هم هشت هسته‌ای و ۱۶ رشته می‌باشد و از همان میزان حافظه کش ۲۷۰۰X بهره می‌برد اما فرکانس کاری ضعیف‌تری را ارئه می‌دهد، به نحوی که فرکانس کاری پایه آن ۳٫۲ گیگاهرتزی و فرکانس کاری نهایی آن ۴٫۱ گیگاهرتزی می‌باشد. پردازنده یاد شده دارای توان حرارتی (TDP) 65 واتی است. فن ۲۷۰۰ از نوع اسپیر رایت با پره‎های روشن و رنگی RGB است. قیمت این پردازنده در حدود ۲۹۹ دلار است.

اما پردازنده ۲۶۰۰X شش هسته‌ای و ۱۲ رشته است که حافظه کش آن در مجموع ۱۹ مگابایتی است. این پردازنده فرکانس کاری پایه ۳٫۶ گیگاهرتزی و فرکانس کاری نهایی ۴٫۲ گیگاهترتزی را ارئه می‌دهد و دارای توان حرارتی (TDP) 95 واتی است. پردازنده ۲۶۰۰X با فن استاندارد از نوع اسپیر رایت و قیمت ۲۲۹ دلاری عرضه خواهد شد.

در نهایت، پردازنده ۲۶۰۰ رایزن ۵، شش هسته‌ای و ۱۲ رشته است که حافظه کش آن در مجموع ۱۹ مگابایتی است. این پردازنده فرکانس کاری پایه ۳٫۴ گیگاهرتزی و فرکانس کاری نهایی ۳٫۹ گیگاهرتزی را ارئه می‌دهد و دارای توان حرارتی (TDP) 65 واتی است. پردازنده ۲۶۰۰ با فن استاندارد و قیمت ۱۹۹ دلاری در دسترس قرار خواهد گرفت.

در هر صورت اگر به دنبال این پردازنده‌ها هستید، می‌توانید از طریق فروشگاه آنلاین آمازون آنها را پیش خرید کنید.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

17 + ده =