درگ تماشایی بی ام و M760Li با بی ام و M4 کوپه

0

مطمئنا اکثر دوستان بیشتر از ما با یکی از شاخه‌های هیجان انگیز اتوموبیلرانی یعنی درگ آشنایی دارند. مسابقاتی که طرفداران بیشماری دارد و در فیلم‌هایی نظیر سریع و خشن و بازی‌هایی همانند بازی ایرانی دنده دو، بسیار دیده شده است. اکنون قرار است ویدیویی مربوط به درگ دو محصول کمپانی بی‌ام‌و را برای شما به نمایش بکشیم. ولی ابتدا بگذارید یک توضیح مختصری داشته باشیم از مسابقات درگ تا اندک دوستان نا آشنا با این مسابقات آشنا شوند.

به نقل از ویکی پدیا، دِرَگ یا مسابقهٔ شتاب مسابقه‌ای است که در یک مسیر مستقیم با طول مشخص، بین دو خودرو یا موتورسیکلت یا کامیون انجام می‌شود. شرکت‌کنندگان در پشت خط شروع توقف کرده و با سبز شدن چراغ موسوم به درخت کریسمس شروع به حرکت می‌کنند. برندهٔ مسابقه شرکت‌کننده‌ای است که در زمان کمتری طول مشخص (معمولاً ۲۰۰، ۳۰۰ یا ۴۰۰ متر) (۱/۲ یا ۱/۴ مایل) را پیموده و زودتر از خط پایان بگذرد.

اما برسیم به اصل مسابقه که قرار است بین دو خودرو بی‌ام‌و M760Li با بی‌ام‌و M4 کوپه انجام شود. بی‌ام‌و M760Li یک سدان ۱۲ سیلندری است که حجم موتورش ۶٫۶ لیتری (۶۶۰۰ سی سی) است و این موتور قادر است ۶۰۰ اسب بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور را ایجاد نماید و در ۳٫۷ ثانیه صفر تا ۱۰۰ کیلومتر را بپیماید. اما بی‌ام‌و M4 کوپه دارنده یک موتور شش سیلندر با حجم ۳٫۰ لیتری (۳۰۰۰ سی سی) است که این موتور حدود ۴۴۴ اسب بخار قدرت و ۵۵۰ نیوتن متر گشتاور را تولید می‌نماید و در ۴٫۰ ثانیه صفر تا ۱۰۰ کیلومتر را می‌پیماید. وزن بی‌ام‌و M760Li حدود ۲۱۰۰ کیلوگرم است، در حالی که وزن بی‌ام‌و M4 کوپه حدود ۱۵۰۰ کیلوگرم می‌باشد.

شاید تا اینجاری کار مشخص شده باشد که یک هیولای ۱۲ سیلندری راحت می‌تواند یک کوپه ۶ سیلندری را شکست دهد. اما به هر حال وزن کمتر بی‌ام‌و M4 کوپه شاید به کمکش بیاید و سریع‌تر شتاب‌گیری نماید.

در هر صورت این ویدیو هیجان انگیز را ببینید تا متوجه شوید کدام یک برنده این درگ تماشایی خواهند بود.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

یک × 3 =