هواوی، پردازنده کیرین ۹۸۰ را طی فرآیند پیشرفته ۷ نانومتری خواهد ساخت

0

مسابقه عرضه پردازند‌ه‌های ساخته شده طی فرآیند ۷ نانومتری در حال شکل گرفتن است. استارت این مسابقه را چند روز پیش سامسونگ زد. چند روز پیش بود که عنوان شد سامسونگ قصد دارد نسل جدید پردازنده پرچمدار اگزینوس را با نام اگزینوس ۹۸۲۰ و طی فرآیند ۷ نانومتری بسازد و به همین خاطر بخشی از خط تولید این کار را نیز فراهم کرده است. اکنون خبر رسیده است که هواوی هم در حال فعالیت در این حوزه می‌باشد.

مطابق آخرین اطلاعات منتشره، تولید انبوه پردازنده کیرین ۹۸۰ هواوی طی فرآیند ۷ نانومتری در شرکت تایوانی TSMC آغاز خواهد شد. ما جزئیات خاصی از این پردازنده در دست نداریم اما مطمئن هستیم که این پردازنده دارای یک واحد پردازش عصبی احتصاصی که به احتصار NPU نامیده می‌شود، خواهد بود، صد البته با بهبودهایی که قطعا شامل حالش خواهد شد.

کیرین ۹۸۰ از هسته پردازشی Cortex-A75 بهره خواهد برد و به تراشه گرافیکی قدرتمندی نیز مجهز خواهد شد. علاوه بر این، این پردازنده از بلوتوث ورژن ۵٫۰ نیز پشتیبانی خواهد کرد.

از زمان عرضه این پردازنده اطلاعی در دست نیست، اما به احتمال فراوان زودتر از سایر پردازنده‌هایی که قرار است طی فرآیند ۷ نانومتری ساخته شوند، معرفی خواهد شد. سری جدید میت یعنی میت ۲۰ نخستین گوشی‌های مجهز به این پردازنده خواهند بود و بعد از آن سری P در سال ۲۰۱۹ به این پردازنده پرقدرت تجهیز خواهند گشت.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

1 × 1 =