نخستین شاسی بلند استون مارتین تنها در نسخه‌های بنزینی در دسترس خواهد بود

0

کمپانی استون مارتین قرار است نخستین شاسی بلند خود را با عنوان Varekai بسازد و روانه بازار فروش کند. اکنون خبر رسیده است که این شاسی بلند تنها در نسخه‌های بنزینی در دسترس خواهد بود و خبری از نسخه‌های دیزلی نیست. این بدان معنی است که این خودرو دارای یک مدل موتور ۱۲ سیلندر V12 بیوتوربو با حجم ۵٫۲ لیتری و یا یک مدل موتور ۸ سیلندر V8 بیوتوربو با حجم ۴٫۰ لیتری (ساخت شرکت مرسدس بنز) خواهد بود. در عین حال عنوان شده شاید در آینده نسخه‌های هیبرید و پلاگین هیبرید این خودرو نیز عرضه شود.

اندی پالمر، رئیس استون مارتین در این رابطه عنوان داشته که:

” اعتقاد من این است که دیزل به پایان خط رسیده و عملا مرده است”

وی همچنین در مورد استفاده از نسخه‌های پلاگین هیبرید نیز اظهار داشت که:

“پلاگین هیبرید می‌تواند گزینه مناسبی باشد، ولی آن چیزی نیست که ما به آن احتیاج داریم.”

پیش از این گمان می رفت که این خودرو چون براساس خودروی مفهومی الکتریکی DBX ساخته شده است، پس Varekai هم باید الکتریکی باشد، اما حالا مشخص می‌شود، این شاسی بلند، بنزینی است.

به گفته استون مارتین، این یک شاسی بلند متفاوت است که از لحاظ بصری آن را از Vantage و DB11 متمایز می‌سازد. این SUV بر روی یک پلتفرم کاملا جدید ساخته شده است و استون مارتین قصد دارد تا با ارئه یک شاسی بلند لوکس، زنان را به خرید این خودرو ترغیب نماید.

استون مارتین Varekai در کارخانه جدید این شرکت واقع در کشور ولز ساخته خواهد شد و در اواخر سال ۲۰۱۹ و یا اوایل سال ۲۰۲۰ برای فروش راهی نمایندگی‌های مجاز این شرکت خواهد گشت.

گالری تصاویر خودروی مفهومی الکتریکی DBX 

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

دوازده + 17 =