تست باتری اسمارتفون‌های اکسپریا XZ2 و XZ2 کامپکت سونی

0

کمپانی سونی به تازگی از دو گوشی اکسپریا XZ2 و XZ2 کامپکت در نمایشگاه موبایل بارسلون MWC 2018 پرده برداری کرده است. گوشی‌هایی که این بار از زبان طراحی جدید سونی بهره می‌برند و به پردازنده پرقدرت اسنپدراگون ۸۴۵ شرکت کوالکام نیز مجهز گشته‌اند.

تست مدت زمان نگه‌داری شارژ

گوشی‌های سونی به طور سنتی در آزمون باتری بسیار خوب عمل می‌کنند، بنابراین ما کنجکاو شدیم تا ببنیم گوشی‌های جدید سونی در آزمون باتری چگونه عمل می‌کنند و تا چه میزان برای استفاده کاربر، گوشی را روشن نگاه می‌دارند.

پرچمدار اکسپریا XZ2 با یک باتری ۳۱۸۰ میلی آمپری دارای زمان عالی تقریبا ۹ ساعته (۸ ساعت و ۵۴ دقیقه) است، بیشتر از میانگین ممکن.

نسخه کوچکتر یعنی XZ2 کامپکت با یک باتری ۲۸۷۰ میلی آمپری با زمان ۹ ساعت و ۱۳ دقیقه حتی بهتر از نسخه بزرگتر عمل می‌کند.

در مجموع و با توجه به تست‌هایی که بر روی دیگر گوشی ها انجام شده است و در تصویر هم آمده است، دو گوشی پرچمدار سونی در زمینه باتری بسیار عالی عمل می‌کنند.

تست مدت زمان شارژ شدن

حال که مدت زمان عملکرد باتری سنجیده شد، زمان آن است که مدت زمان شارژ شدن این دو گوشی هم مورد بررسی قرار گیرد.

متاسفانه XZ2 و XZ2 کامپکت در میان گوشی‌های دیگر در مدت زمان شارژ شدن آنچنان سریع نیستند. در جعبه این دو گوشی، شارژر دیجیتال سونی سازگار با فناوری شارژ سریع نسخه ۳٫۰ قرار گرفته است اما هنوز هم تلفن را بسیار کند شارژ می‌کند.

مدت زمانی که این دو گوشی شارژ می‌شوند (از صفر تا ۱۰۰ درصد) حدود ۲ ساعت و ۲۵ دقیقه طول می‌کشد که در مقایسه با گوشی وان پلاس ۵ تی که یک گوشی ارزان است و در ۱٫۵ ساعت به طور کامل شارژ می‌شود، مناسب به نظر نمی‌آید.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

دو × دو =