کیا سورنتو ۲۰۱۹؛ امکانات و قیمت مدل‌های مختلف این خودرو

0

کیا سورنتوی فیس‌لیفت شده و جدید در نمایشگاه خودرویی لس‌آنجلس رونمایی شد و اینک قابل سفارش و خرید است.

قیمت نهایی این خودرو در بازار آمریکا در سطح پایه L 25،۹۹۰ دلار برآورد شده و قرار است در ساختار سه ردیف صندلی، ۷ صندلی و با سامانه اطلاعات و سرگرمی لمسی ارائه شود. این خودرو به یک موتور ۲٫۴ لیتری GDI با توانی حدود ۱۸۵ اسب‌بخار مجهز خواهد شد و با یک سامانه انتقال قدرت ۶ سرعته خودکار هماهنگ خواهد شد.

سورنتوی ۲۰۱۹ تغییرات اندک اما ظریفی در ظاهر خودرو اعمال شده که از جمله آنها در نمای جلو می‌توان به مواردی مثل جلوپنجره متفاوت، چراغ‌های اصلی بازنگری شده و چینش متفاوت چراغ‌های مه‌شکن LED مکعبی در تریم‌های بالا اشاره کرد.

بر خلاف نمای ظاهری، در داخل کابین دامنه تغییرات وسیع‌تر احساس شده و شامل مواردی مثل فرمان و دسته دنده جدید، شکل نسبتا متفاوت ورودی‌های هوا و استفاده از نشان دهنده‌های مدرن‌تر می‌شود. نکته جالب اینکه تمامی تریم‌های فیس لیفت بصورت استاندارد دارای هفت صندلی هستند.

در نمای عقب شکل سپر تا حدودی تغییر پیدا کرده و چراغ‌ها و درب نیز متفاوت از قبل هستند.

تریم LX این خودرو به طیف وسیع‌تری از خودروها مجهز شده و و قیمت پایه آن در نسخه ۴ویل درایو حدود ۲۷,۴۹۰ دلار و در نسخه “آل ویل درایو” ۲۹,۲۹۰ دلار به فروش می‌رسد.

همین چیدمان و ذائقه با یک موتور ۳٫۳ لیتری V6 GDI که توانی حدود ۲۹۰ اسب‌بخار دارد و با یک سامانه انتقال قدرت ۸ سرعته خودکارجدید، در نسخه ۴ویل‌درایو ۳۱,۲۹۰ دلار و در مدل‌های ۴ آل‌ویل حدود ۳۳,۰۹۰ دلار آب می‌خورد.

در یک تریم بالاتر از LX V6 شاهد مه‌شکن‌هایی متفاوت، سامانه نگه‌دارنده بین خطوط و سیستم هشدار دهنده به راننده هستیم که قطعا برای داشتن آن باید در بازاری مانند آمریکا بیش از ۳۵ هزار دلار صرف کنید. این خودرو که با نام تجاری EX شناخته می‌شود در حالت استاندارد با قابلیت محرک چرخ‌های جلو ارائه می‌شود و اگر مدلی پیشرفته‌تر را بخواهید مدل “آل‌ویل درایو” آن نیز در اختیارتان قرار خواهد گرفت. گزینه‌های اضافی در این خودرو نیز شامل سامانه هشدار دهنده فاصله در عملیات پارک، سامانه صوتی پیشرفته، سامانه ناوبری AVN نسخه ۵ و پشتیبانی‌های کارپلی اپل و اندروید اتو می‌شود.

اما اگر شما به این میزان از امکانات نیز راضی نیستید، به سراغ یک سورنتوی SX بروید. ۴ ویل درایوش حدود ۴۰ هزار دلار و آل‌ویل آن حدود ۴۱,۷۹۰ قیمت دارد. همه ویژگی‌های EX را دارد و با چراغ‌های LED با قدرت تابش بالا ارائه می‌شود.

اما در مجهزترین ورژن، علاوه بر تمام امکانات تریم‌های مطرح شده ما شاهد چراغ‌ها و مه‌شکن‌های LED در نسخه‌هایی با قابلیت محرک تمام چرخ و ۴ چرخ هستیم که قیمتی بیش از ۴۴ هزار دلار دارند.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

سه + سیزده =