هیوندای کنا الکتریکی در آستانه نمایشگاه ژنو رسما پرده‌برداری شد

0

شرکت کره‌ای هیوندای از خودروی غیرآلاینده کنا در آستانه نمایشگاه ژنو پرده‌برداری کرد.

این SUV سابکامپکت در اولین مرحله در اروپا ارائه خواهد شد این خودرو با دو نوع سامانه مولد قدرت ارائه می‌شود که در مدل پایه بخش الکتریکی قدرتی معادل ۱۳۵ PS را تولید کرده و به یک باتری با ظرفیت ۳۹٫۲ کیلووات ساعت مجهز است. این مجموعه می‌توانند خودرو را با یک بار شارژ حدود ۳۰۰ کیلووات برساعت پیش برند.

اما در مدل دوم موتور الکتریکی قدرتی معادل ۲۰۴ PS تولید می‌کند و با یک باتری ۶۴ کیلووات ساعتی هماهنگ خواهد شد. هیوندای انتظار دارد این مدل دوربرد الکتریکی‌اش بین هر شارژ خودرو را حدود ۴۷۰ کیلومتر پیش برد.

از طرفی این خودروسازی ادعا کرده هر دو مدل از خودروهایش با استفاده از سامانه‌های شارژکننده‌ی سریع در ۵۴ دقیقه حدود ۸۰ درصد از شارژ خود را دریافت می‌کنند. مدل کوتاه‌برد کنا قادر است در زمان ۹٫۳ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دست یابد و مدل دوربرد نیز برای رسیدن به این شتاب به ۷٫۶ ثانیه زمان نیاز دارد. در هر دو مدل نیز بیشینه سرعت خودروها به ۱۶۷ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

هیوندای به کناهای الکتریکی سامانه احیاء کننده انرژی الکتریکی را نیز اضافه کرده که با هر ترمز به فرآیند شارژ خودرو کمک می‌کند. راننده می‌تواند شدت و قدرت نیروی حاصله از این فرآیند را از طریق پدال‌های نصب شده روی فرمان تنظیم کند.

رانندگان در این خودرو به طیف گسترده‌ای از دیجیتال‌ها دسترسی دارند. سامانه اطلاعات و سرگرمی خودرو روی یک صفحه نمایش ۷ اینچی با رزلوشن بالا تجلی می‌یابد و خودرو قابلیت ارتباطی زیادی با کارپلی اپل و اتو اندروید دارد.

کنای الکتریکی همچنین به طیف وسیعی از سامانه‌های کمک راننده مانند کروز کنترل تطبیقی، سامانه حرکت- توقف، ترمز اضطراری خودکار با قابلیت تشخیص عابران پیاده، سامانه تشخیص نقاط کور و سامانه هشدار ترافیکی در حرکات رو به عقب مجهز است.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

16 − سه =