آیا نکسوی هیوندای دوربردترین خودروی هیدروژنی جهان است؟

0

هیوندای که از “نکسو”های جدید خود رونمایی کرده ادعا می کند این خودرو دوربردترین خودروی سوخت سلولی موجود در بازار است.

این خودرو در ماه آینده در کره جنوبی معرفی خواهد شد می‌تواند با یک بار سوخت‌گیری مسافتی حدود ۶۰۹ کیلومتر را طی کند و با رقیبان پیشرویی مانند هوندا کلاریتی یا تویوتا میرای به رقابت بپردازد. هیوندای در خصوص این خودروی خود اعلام کرده که قدرت طی مسافت این خودرو با خودروهای درون‌سوز داخلی برابری می‌کند و رانندگان بدون استرس می‌توانند با این خودرو به سفرهای طولانی بروند.

با وجود اینکه میزان طی مسافت با خودروهای سوخت سلولی اهمیت چندانی ندارد، اما قابلیت سفرهای طولانی با این خودروها رضایت‌بخش خواهد بود، از طرفی زیرساخت‌های لازم برای سوخت‌گیری مجدد این خودروها در بسیاری از نقاط جهان چندان وجود ندارد.

نکسوی هیوندای برای داشتن بردی موثر به سه مخزن سوخت سلولی مجهز است که هر کدام ظرفیت ذخیره ۵۲ لیتر هیدروژن را دارد. با وجود چنین ظرفیت بزرگی، خودرو در کمتر از ۵ دقیقه سوخت‌گیری خواهد کرد. موتور الکتریکی این خودرو با گشتاوری حدود ۳۹۵ نیوتن‌متر، قدرتی معادل ۱۶۳ اسب‌بخار تولید می‌کند. با این اعداد و ارقام خودرو برای دستیابی به شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت به ۹٫۲ ثانیه زمان نیاز دارد و می‌تواند با بیشینه سرعت ۱۷۹ کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه دهد.

نکسو خودروی ایده‌آل هر کسی محسوب نمی‌شود، اما هیوندای امیدوار است این خودرو به توسعه هر چه سریع‌تر خودروهای کم آلاینده کمک کند. گروه خودروسازی هیوندای متعهد است تا سال ۲۰۲۵ نزدیک به ۳۸ خودروی اقتصادی و کم آلاینده را وارد بازارهای جهانی کند.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

16 − 7 =