هیوندای سانتافه ۲۰۱۹ به طور رسمی رونمایی شد

0

پس از پیش‌نمایش‌های متعدد سرانجام هیوندای سانتافه ۲۰۱۹ خود را تمام و کمال در کره جنوبی به نمایش درآورد.

هیوندای قصد دارد مدل‌های مختلفی از سانتافه را با تنظیمات و قابلیت‌های متفاوت ارائه کند و به همین دلیل ما در سال ۲۰۱۹ با سانتافه ۵ صندلی اسپورت و سانتافه ۷ صندلی مواجه خواهیم بود خبر خوب این است که هیوندای روی توسعه یه مدل سه ردیف از سانتافه نیز کار می‌کند تا خیال خانواده‌های پرجمیعت یا علاقه‌مندان به سفرهای دسته جمعی را نیز راحت کند.

همان‌طور که پیشتر نیز مطرح شد، سانتافه‌های جدید شباهت زیادی به برادر کوچکتر خود یعنی “کنا” دارد و جسورانه‌تر از اسلاف خود ظاهر شده است. نمای جلوی سانتافه تحت تاثیر همان جلوپنجره معروف آبشاری قرار دارد که از طرفین به چراغ‌های LED می‌رسد. اگر نگاهتان را آرام به سمت نمای انتهایی خودرو بگردانید شاهد خطوط متالیک و روکش‌های پلاستیکی بدنه خواهید بود.

خودرو ۴,۷۷۰ میلی‌متر طول، ۱,۸۹۰ میلی‌متر عرض و ۱,۶۸۰ میلی‌متر ارتفاع دارد و فاصله بین محوری آن ۲,۷۶۵ میلی‌متر می‌رسد. تمامی این اعداد نشان می‌دهد که طول خودرو حدود ۷۰ میلی‌متر، عرض آن حدود ۱۰ میلی‌متر و فاصله بین محوری‌اش ۶۵ میلی‌متر نسبت به نسل قبلی آن بزرگتر شده است.

با توجه به این افزایش ابعاد در یک مدل ۵ صندلی، فضای محفظه بار از ۵۸۵ لیتر به ۶۲۵ لیتر خواهد رسید. در یک مدل ۷ صندلی نیز می‌توان حدود ۱۳۰ لیتر بار را در پشت ردیف سوم ذخیره کرد.

در فضای داخلی با یک کابین کاملا جدید روبه‌رو هستید که به طیف وسیعی از تجهیزات دیجیتالی، صفحه نمایشگر روبه‌روی راننده و تجهیزات ایمنی مجهز است. رانندگان همچنین به یک سامانه فناورانه اطلاعات و سرگرمی با قابلیت تشخیص فرامین صوتی مجهز است که با فناوری کارپلی اپل و اتو اندروید سازگاری دارد.

سیستم‌های کمکی خودرو بسیار متنوع هستند و شامل سامانه بازدارنده برخورد از جلو، حرکت بین خطوط، کروز کنترل هوشمند و سامانه‌های حرکت و توقف می‌شوند. از دیگر ویژگی‌های این خودرو می توان به سامانه کمکی حرکت در بزرگراه، سامانه هشدار دهنده برخورد از عقب اشاره کرد.

در کره سانتافه با سه نوع متفاوت از موتورها ارائه خواهد شد. نوع اول یک دو لیتری توربوشارژ ۴ سیلندر است که با گشتاور ۳۵۹ نیوتن‌متر ۲۳۱ اسب‌بخار توان تولید می‌کند. نسخه دوم یک موتور دیزلی ۲ لیتری با گشتاور ۴۰۲ نیوتن‌متر با توان ۱۸۳ اسب‌بخار است. اما واحدهای بزرگتر برای خودروهای بزرگتر به کار خواهند رفت، این موتورها ۲٫۲ لیتری با گشتاور ۴۴۱ نیوتن‌متر قدرتی حدود ۱۹۹ اسب‌بخار تولید می‌کنند.

تمام این موتورها با یک سامانه انتقال قدرت خودکار ۸ سرعته و با قابلیت محرک تمام چرخ هماهنگ خواهند شد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

دوازده + یازده =