پورشه و آئودی پلتفرم مشترک خودروی الکتریکی معرفی خواهند کرد

0

دو خودروساز مطرح دنیا به اتفاق، یک پلت‌فرم خودروی الکتریکی را معرفی خواهند کرد.

دو شرکت خودروسازی “پورشه” و “آئودی” یک پلت‌فرم خودروی الکتریکی را به اشتراک خواهند گذاشت.

گفته می‌شود هدف اصلی این همکاری، کاهش هزینه‌ها بوده است.

“پورشه” و “آئودی” در زمینه همکاری با یکدیگر در شاسی و طراحی داخلی خودرو غریبه نیستند. به عنوان مثال در خودروهای پورشه کاین و ماکان این همکاری صورت گرفت و این راه در ورود به عصر خودروهای الکتریکی نیز ادامه می‌یابد.

“اولیور بلوم” نماینده پورشه و “روپرت استادلر” نماینده آئودی در مصاحبه‌ای گفتند که دو برند تجاری متعلق به “فولکس‌واگن” به طور مشترک یک پلت‌فرم رایج خودروی الکتریکی را توسعه خواهند داد که راه خود را در چند مدل که از سال ۲۰۲۱ به بعد معرفی خواهند شد، باز خواهد کرد.

“آئودی” در حال حاضر منتظر معرفی دو سدان و دو شاسی‌بلند الکتریکی است، در حالی که “پورشه” می‌تواند اولین خودروی الکتریکی خود را بر روی این پلت‌فرم در همان خط تولید “ماکان” تولید کند. البته این بدان معنی نیست که منتظر یک ماکان الکتریکی باشیم، اما مشخص است که یک کوپه الکتریکی هم نخواهد بود.

“بلوم” گفت: این که کدام خودرو اول عرضه شود، به مقررات انتشار کربن دی‌اکسید بستگی دارد.

وی افزود: دلیل همکاری ما با “”آئودی” تعجب برانگیز نیست، پول. چرا که هر برند اگر بخواهد پلت‌فرم خود را توسعه دهد، حدود ۳۰ درصد هزینه بیشتری خواهد داشت که هزینه هنگفتی است.

“استادلر” تخمین زده است که برای تکمیل این پلت‌فرم تا سال ۲۰۲۵ نیاز به مبلغی بالغ بر یک میلیارد یورو وجود دارد.

توسعه این پلت‌فرم، جدا از ماموریت و تمرکز فعلی پورشه است و این باعث نمی‌شود که هر دو شرکت از ساخت پلت‌فرم‌های سفارشی دست بکشند. انتظار این است داریم “پورشه” به طراحی خودروهای الکتریکی اسپرت بپردازد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

نوزده − نه =