آفیس ۲۰۱۹ تنها برای کاربران ویندوز ۱۰ عرضه خواهد شد

0

شرکت مایکروسافت می گوید تنها کاربران سیستم عامل ویندوز ۱۰ می توانند از برنامه آفیس ۲۰۱۹ که طی ماه های آینده عرضه می شود استفاده کنند.

البته کاربران رایانه های مک از این سختگیری مستثنی هستند، اما کاربران ویندوزهای ۷ وقدیمی تر نمی توانند از تازه ترین نسخه از برنامه اداری آفیس استفاده کنند.

به نظر می رسد مایکروسافت قصد دارد بدین شیوه کاربران را به زور به استفاده از ویندوز ۱۰ و مهاجرت به این سیستم عامل ترغیب کند. ظاهرا این شرکت از سرعت مهاجرت به ویندوز ۱۰ راضی نیست.

کاربرانی که کماکان به استفاده از ویندوزهای قدیمی اصرار داشته باشند مجبور خواهند بود به سراغ خدمات کلود آفیس یا آفیس ۳۶۵ بروند. کارشناسان می گویند بسیاری از کاربرانی که هنوز به ویندوز ۱۰ مهاجرت نکرده اند، کاربران شرکت های خصوصی و دولتی هستند که در این زمینه تصمیم گیر نیستند و کارفرمایانشان دلیل منطقی برای این کار ندارند.

برخی صاحب نظران هشدار می دهند که این نوع سختگیری های مایکروسافت ممکن است باعث مهاجرت کاربران به برنامه های متن باز رقیب آفیس مانند اوپن آفیس، لیبره آفیس و غیره شود. آفیس ۲۰۱۹ در نیمه دوم سال جاری میلادی عرضه خواهد شد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

پنج + 6 =