اینستاگرام در ایران رفع فیلتر شد

6

چند روز پیش به علت مشکلاتی که در کشور وجود داشت، دو شبکه اجتماعی تلگرام و اینستاگرام در ایران فیلتر شدند و رفع فیلتر آنها به آینده موکول شد. اکنون از ساعاتی پیش رفع فیلتر اینستاگرام آغاز شده است و کاربران می‌توانند بدون نیاز به هرگونه ابزار اضافی به این شبکه دسترسی پیدا کنند.

البته شایان ذکر است که برخی کاربران نیوتک در تماس با سایت اعلام داشته‌اند که هنوز در باز کردن اینستاگرام با اینترنت گوشی همراه خود مشکل دارند. البته کاربران اینترنت ثابت این مشکل را ندارند و اینستاگرام برای آنها بدون هیچ مشکلی باز می‌شود.

اما در مورد تلگرام باید گفت که این پیام رسان هنوز فیلتر است و مشخص هم نیست چه زمانی قرار است فیلتر آن رفع شود. اما آنگونه که مشخص است شاید هیچ وقت رفع فیلتر تلگرام صورت نپذیرد، چراکه وزیر ارتباطات در مورد رفع فیلتر تلگرام شرط گذاشته است. وی در این رابطه عنوان داشته که:

با مدیر تلگرام نیز مکاتبه کردیم که ادامه فعالیت تلگرام در ایران منوط به حذف موارد تروریستی است.

با این حال به نظر نمی‌رسد مدیر تلگرام چینین خواسته‌ای را قبول کند. بنابراین نباید امیدی به رفع فیلتر این پیام رسان داشت.

به هر حال باید صبر کرد و دید چه پیش خواهد آمد.

 

6 دیدگاه

  1. شما نمی خواد بذر نا امیدی رو پخش کنی. ما تمام زندگی مون تو تلگرام هستش از تلگرام نون در میاریم. پس خواهش می کنم طوری رفتار کنید تا مسئولان این پیام رسان رو رفع فیلتر کنن.

     
  2. سلام دوستان فکر میکنم فقط برای اینترنت ثابت رفع فیلتر شده و فعلا ها برای اینترنت همراه رفع نشه. دوستان کسی هست که از اینترنت همراه استفاده کنه و براش رفع فیلتر شده باشه؟

     

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

2 + 1 =