سامسونگ تولید انبوه تراشه حافظه‌ ۵۱۲ گیگابایتی برای گوشی هوشمند را کلید زد

0

بنابر گزارشی که امروز منتشره شده است، سامسونگ تولید انبوه تراشه حافظه‌ ۵۱۲ گیگابایتی برای گوشی‌های هوشمند را کلید زده است.

در حال حاضر بیشتر گوشی‌های فروخته شده در بازار مجهز حافظه‌های داخلی ۳۲ گیگابایتی و ۶۴ گیگابایتی می‌باشند، البته گوشی‌های تا حافظه ۲۵۶ گیگابایتی نیز در دسترس هستند. اما اکنون خبر رسیده است سامسونگ تولید انبوه تراشه حافظه‌ ۵۱۲ گیگابایتی برای گوشی هوشمند را آغاز کرده است و بدین ترتیب علاقمندان به حافظه ذخیره سازی بیشتر می‌توانند امیدوار باشند با گوشی‌های ۵۱۲ گیگابایتی eUFS مشکلی برای ذخیره سازی حجم زیاد اطلاعات خود نداشته باشند.

تراشه حافظه‌ ۵۱۲ گیگابایتی جدید دارای ابعاد فیزیکی همانند تراشه حافظه‌ ۲۵۶ گیگابایتی فعلی است، بنابراین در گوشی‌های جدید نیازی به فضایی اضافی برای جای دادن آن نیست. تراشه حافظه‌ ۵۱۲ گیگابایتی eUFS جدید بصورت ۶۴ لایه ساخته شده است در حالی که حافظه‌های قدیمی eUFS بصورت ۴۸ لایه ساخته می‌شوند.

در تراشه حافظه‌ ۵۱۲ گیگابایتی eUFS جدید، سرعت خواندن حافظه ۸۶۰ مگابایت بر ثانیه است و سرعت نوشتن آن ۲۵۵ مگابایت بر ثانیه می‌باشد. ۶ ثانیه طول می‌کشد تا یک فایل ۵ گیگابایتی را درون این تراشه ذخیره سازی کپی کنید و ۲۰ ثانیه طول می‌کشد فایلی را از آن را به جای دیگر کپی کنید. برآورد سامسونگ این است که شما می‌توانید ۲۱ ساعت فیلم با کیفیت ۴K را در این تراشه‌های جدید ذخیره نمایید.

Tech Random Read (IOPS) Random Write (IOPS)
Samsung 512GB eUFS ۴۲,۰۰۰ ۴۰,۰۰۰
Samsung 256GB eUFS ۴۵,۰۰۰ ۴۰,۰۰۰
SD A2 ۴,۰۰۰ ۲,۰۰۰
SD A1 ۱,۵۰۰  ۵۰۰

سامسونگ قصد دارد از این تراشه‌های جدید ۶۴ لایه در هارهای پرسرعت SSD و کارت‌های حافظه جانبی نیز استفاده کند و تنها به تلفن‌های همراه محدود نکند. همچنین تولید تراشه‌های ۴۸-لایه قدیمی تر نیز در آینده افزایش خواهد یافت بنابراین انتظار می‌رود که گوشی‌های میان رده برای دریافت تراشه حافظه با ذخیره سازی بیشتری راه هموارتری در اختیار داشته باشند.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

بیست + 13 =