ویندوز ۱۰ مایکروسافت ۶۰۰ میلیونی شد؛ راه دراز تا آرمان ۱ میلیارد دستگاه فعال ویندوز ۱۰

0

جدیدترین آمار منتشره از ویندوز ۱۰ مایکروسافت نشان می‌دهد این پلتفرم مایکروسافت توانسته ۶۰۰ میلیون کاربر را به طرف خود بکشاند و بر روی دیوایس‌های آنها نصب شود. این ۶۰۰ میلیون شامل رایانه‌های شخصی، تبلت‌ها، کنسول‌های Xbox One، هدست‌های HoloLens و حتی دستگاه های Surface Hub و تلفن‌ها می‌باشد. GeekWire گزارش می‌دهد که مدیر عامل شرکت مایکروسافت، ساتیا نادلا، این آمار که جدیدترین هم می‌باشد را در بین سهامداران و در جلسه سالیانه شرکت اعلام کرده است.

در ابتدا مایکروسافت قصد داشت تا ویندوز ۱۰ را در سال ۲۰۱۸ با ۱ میلیارد دستگاه به اوج برساند، اما غول نرم افزاری آمریکا در سال گذشته این هدف بلندپروازانه خود را کنار گذاشت و اعلام کرد که برای رسیدن به هدف ۱ میلیاردی، زمان زیادی لازم است و البته چقدر زمان لازم است، هنوز مشخص نیست. مایکروسافت نصب ویندوز ۱۰ بر روی ۵۰۰ میلیون دستگاه را در اوایل سال جاری به نمایش گذاشت. این شرکت تایید کرد که اخیرا ویندوز فون را بازنشسته کرده است و به همین علت آرمان ۱ میلیاردی این شرکت دچار مشکل شده است.

البته گفته شده است که مایکروسافت به طور کامل هدف بزرگ خود یعنی نصب ویندوز ۱۰ بر روی ۱ میلیارد دستگاه را کنار نگذاشته است. منابع نزدیک به مایکروسافت اعلام کرده‌اند که این شرکت تا پایان ماه ژوئن – خرداد، ۵۵۰ میلیون دستگاه فعال ویندوز ۱۰ را به ثبت رسانده است و تا پایان ماه سپتامبر – شهریور، ۵۷۵ میلیون دستگاه و در پایان ماه نوامبر – آذر هم ۶۰۰ میلیون دستگاه.

همانگونه که مشاهده می‌شود، مایکروسافت در مورد ویندوز ۱۰ روند رو به رشدی را داشته است و انتظار می‌رود این روند ادامه داشته باشد اما چه زمانی آرمان ۱ میلیارد دستگاه فعال ویندوز ۱۰ محقق خواهد شد، یک پرسش بی پاسخ است.

ضمنا برای مشاهده تمامی پست‌ها و آموزش‌های مربوط به این پلتفرم مایکروسافت، به صفحه ویندوز ۱۰ در سایت مراجعه نمایید.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

1 + پنج =