نمره استثنایی بنچمارک آنتوتو به آنر V10؛ آیا V10 واقعا یک گوشی میان‌رده است؟

0

روز گذشته بود که کمپانی هواوی از اسمارتفون آنر V10 رونمایی کرد. قبل از رونمایی این گوشی، عنوان شد قرار است وی۱۰ در واقع نسخه ارزان قیمت میت ۱۰ پرو باشد. هنگامی که گوشی رونمایی شد همگان ترکیبی از میت ۱۰ و میت ۱۰ پرو را دیدند که در یک گوشی به اصطلاح میان رده متبلور شده است.

سخت افزاری که در این گوشی به کار رفته است، میان رده بودن آن را نفی می‌کند اما به هر حال برخی کاستی‌ها آن را به یک پرچمدار تمام عیار هم تبدیل نمی‌کند که از جمله آن می‌توان به نبودن لنزهای لایکا در دوربین دوگانه عقب این دستگاه اشاره کرد. البته این بدان معنی نیست که گوشی در بخش دوربین ضعیف عمل می‌کند اما مطمئنا قدرت دوربین میت ۱۰ پرو را نخواهد داشت.

امروز اما این گوشی بعد از رونمایی در بنچمارک آنتوتو مورد آزمون قرار گرفته است و این پایگاه بنچمارک یک شگفتی را برای این گوشی به ثبت رسانده است. نمره‌ای که آنتوتو به این موبایل داده است با گوشی پرقدرت میت ۱۰ پرو تفاوت آنچنانی ندارد. گوشی آنر V10 در آنتوتو موفق به کسب نمره ۱۶۵۵۸۷ شده است و این نمره با نمره ۱۷۳۷۵۷ که توسط میت ۱۰ پرو اخذ شده، اختلاف زیادی را نشان نمی‌دهد؛ حال آنکه قیمت دو دستگاه تفاوت بسیار زیادی را به رخ می‌کشد.

کسب این نمره توسط آنر V10 هرگونه میان رده بودن این گوشی را رد می‌کند. در تحلیل کسب این نمره باید به نقش کلیدی پردازنده کیرین ۹۷۰ هواوی که آن را هم رده اسنپدراگون ۸۳۵ کوالکام دانسته‌اند، اشاره داشت و همچنین می‌توان به رم ۶ گیگابایتی که در گذشته اثر آن بر سرعت و قدرت یک دستگاه مشخص شده است، اذعان کرد.

در یک کلام باید بگوییم این بار هواوی گل کاشته است. یک گوشی شبه پرچمدار را با قیمت نصف پرچمداران تازه وارد خود (سری میت ۱۰) عرضه نموده است.

نظر شما در این رابطه چیست؟

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

4 × 5 =