چرا بعد از یک ماه “دنیس گرین” تصمیم گرفت آیفون۱۰ خود را بفروشد

0

«دنیس گرین» در مقاله‌ای در بیزینس اینسایدر از تجربه تلخ ۱ ماهه خود با آیفون ایکس (آیفون ۱۰) گفت که سرانجام باعث شده است دست به فروش این گوشی زیبا زده، تا آیفون ۸ بخرد.

بزرگ‌ترین مشکلی که دنیس ذکر می‌کند{لینک}، لزوم بکارگیری هر دو دست هنگام کار با آیفون۱۰ است که باعث می‌شود تا در مواقع غیر ضروری هم کاربر مجبور به استفاده از دو دست شود. قرار گرفتن در شرایطی مانند پشت فرمان بودن برای دیدن نقشه و … این مشکل را دوچندان می‌کند. دنیس برای نشان دادن بخش قابل استفاده از یک دست تصویر زیر را کشیده است و می‌گوید داخل خط قرمز قابلیت استفاده از یک دست را دارد اما برای استفاده از ناحیه بیرون از خط قرمز باید از دست دوم بهره گرفت.

وی از ناسازگار بودن فناوری چهره‌شناس اپل می‌گوید که گاه و بی‌گاه وی را اذیت کرده و با تلاش مجدد، مجبور به باز کردن قفل گوشی شده است.

همچنین کروم روشن سطح فلزی گوشی به راحتی خش بر می‌دارد و اگر کاربر از کاور استفاده نکند، قطعا گوشی از لحاظ فیزیکی دچار خراشیدگی می‌شود.

دنیس دلیل دیگر را قیمت نجومی می‌داند که برای چنین گوشی‌ای پرداخت می‌شود که با جیب بسیاری از کاربران هم‌خوانی ندارد و خریدار هم خیال می‌کند این گوشی باید توقع‌های او را در هر صورت برآورده کند، که در نهایت چنین چیزی رخ نمی‌دهد.

فهرست سایر مشکلاتی که دنیس در این یک ماه با آیفون۱۰ داشته به شرح زیر است:

به دلیل وجود شکاف و شکستگی ذاتی اسکرین در بالای گوشی / Notch نمی‌توان با یک دست نوتیفیکیشن‌ها را باز کرده و دید.

کاربر «آیفون‌باز» مجبور به تغییر رفتار خود با گوشی هنگام استفاده سنتی است. کاربری که با آیفون‌های قبلی کار کرده، حالا باید روش استفاده از گوشی را تغییر دهد و این نکته‌ای است که خطای طراحی محسوب می‌شود.

بدترین حالت زمانی است که قصد استفاده از آیکون‌های بالای گوشی را دارید و با بالا بردن دست، احساس می‌کنید گوشی گران قیمت شما در حال افتادن است!

ترس از افتادن گوشی و هزینه ۵۴۹ دلار تعمیر همیشه همراه آیفون ایکسی‌ها است که به مرور استرس را در زندگی زیاد می‌کند.

بسیاری از کاربران با ورود آیفون۱۰ احساسی مشابه داشته و می‌گفتند تغییر ناگهانی در اپل رخ داده و استفاده از گوشی را سخت کرده است اما بعدا با آن انس گرفته و عاشقش شدند. اما ظاهرا چنین اتفاقی برای آیفون۱۰ نیفتاده است و با گذشت زمان نفرت بیشتر شده است.

دیدن کاربران با آیفون قدیمی که به راحتی از تاچ آی دی بدون عیب و نقص آن استفاده می‌کنند باعث حسادت دارندگان آیفون۱۰ شده که احساس ضرر می‌کنند. دنیس می‌گوید دیدن یکی از دوستان با آیفون ۸ هم باعث شد تا به او که به راحتی گوشی خود را مدیریت و کنترل می‌کرد؛ حسودی کنم.

در پایان دنیس نتیجه گرفت که آیفون۱۰ برای او کار نمی‌کند و از آن بدش آمده است و به همین دلیل گوشی زیبای خود را می‌فروشد تا آیفون ۸ بخرد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

نوزده − یک =