قیمت کامیون الکتریکی تسلا Semi مشخص شد؛ قیمت پایه از ۱۵۰ هزار دلار

0

زمانی که تسلا هفته قبل کامیون الکتریکی خود را معرفی کرد، تقریبا همه موافق بودند که این کامیون‌ که Semi نام دارد، به نظر خوب می‌رسد. به تازگی قیمت کامیون الکتریکی این شرکت اعلام شده است که بخشی از مخاطبان را تحت تاثیر قرار داده است.

تسلا قیمت کامیون الکتریکی خود را برای مدل‌های ۳۰۰ مایلی و ۵۰۰ مایلی به ترتیب ۱۵۰ هزار دلار و ۱۸۰ هزار دلار اعلام کرده است که این قیمت از پیش‌بینی‌ها پایین‌تر است. البته یکی دیگر از مدل‌های تسلا که مشخصات بهتری دارد، حدود ۲۰۰ هزار دلار قیمت دارد.

کامیون الکتریکی تسلا از راننده خودکار (حالت auto pilot) برای ترمز گرفتن اضطراری، نگهداری خودکار بین خطوط و هشدار خروج از خط است که باعث ایمنی بیشتر راننده و دیگر وسایل نقلیه می‌شود. همچنین این کامیون دارای محافظ Jacknife است که دارای حسگرها و دوربین‌هایی برای کاهش افتادن در چاله‌ها و دست اندازهای خیابان است که دیده نمی‌شوند.

این وسیله نقلیه به عنوان یک کامیون شتاب فوق العاده‌ای دارد که می‌تواند برای صعود به تپه و سایر کارها مفید باشد. البته برای یک کامیون شتاب زیاد محوریت ندارد و بهتر است تسلا وقت خود را صرف بهبود ترمز کامیون‌های خود کند.

بخوانید؛

یکی از سوالات اساسی که ذهن مخاطبان را درگیر کرده این نکته است که تسلا چگونه توانسته کامیون‌های خود را تا این اندازه ارزان تولید کند چرا که قیمت باتری ۱ مگاواتی آن به تنهایی ۴۰۰ هزار دلار قیمت دارد. احتمال آن می‌رود که کمپانی تسلا به تکنولوژی جدیدی برای ساخت لوازم الکترونیکی دست یافته باشد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

15 − 1 =