فولکس واگن در بخش خودروهای الکتریکی و خودران حدود ۴۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌کند

0

براساس گزارش رویترز، فولکس واگن از سال ۲۰۲۲ حدود ۳۴ میلیارد یورو که معادل ۴۰ میلیارد دلار می‌شود، در بخش تحقیق و توسعه خودروهای الکتریکی و خودران سرمایه‌گذاری خواهد کرد. به عنوان بخشی از این سرمایه‌گذاری، فولکس واگن قول داده است تا سال ۲۰۳۰ هر خودرویی را تا کنون ساخته بصورت الکتریکی عرضه کند؛ بدین ترتیب در سال ۲۰۳۰ باید منتظر ۳۰۰ مدل فولکس واگن برقی باشید.

ماتیاس مولر، مدیر اجرایی فولکس واگن، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که تولید کننده خودرو ولفسبورگ آلمان (فولکس واگن)در تلاش است تا به صدر تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی تا سال ۲۰۲۵ برسد. البته مشکلاتی در این استراتژی کلان وجود خواهد داشت و آن حل مسائل زیرساختی چندگانه خودروهای الکتریکی مانند ایستگاه‌های شارژ، تامین باتری برای خودروهای الکتریکی که اتفاقا هزینه سنگینی را در پی دارد و در نهایت مسافتی است که خودروهای الکتریکی طی می‌کنند، می‌باشد. تمام موارد ذکر شده از نگرانی‌های خریداران خودروهای الکتریکی است و اگر رفع نشود ممکن است بازار خودروهای الکتریکی دچار تزلزل شود. البته در گام اول قرار است فولکس واگن در یک کارخانه آلمانی تولیدکننده وسایل نقلیه الکتریکی بیشتر از ۱ میلیارد یورو سرمایه گذاری کند تا بخشی از مشکلات زیرساختی را کاهش دهد.

البته فولکس واگن برای آوردن رایانه‌های کوانتومی به صنعت خودروسازی خود با گوگل همکاری گسترده‌ای را آغاز کرده است و همچنین این شرکت با کمپانی انویدیا نیز همکاریهایی را آغاز کرده است تا توانایی های یادگیری ماشین را ارتقا دهد و همچنین استفاده از هوش مصنوعی را در کسب و کار خود گسترش دهد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

9 − 8 =