سامسونگ استفاده از لوله‌های انتقال گرما در پرچمداران سال ۲۰۱۸ را ادامه خواهد داد، در سال ۲۰۱۹ از محفظه بخار استفاده خواهد کرد

0

سامسونگ لوله‌های انتقال گرما (Heat Pipe) را نخستین بار در  گلکسی اس ۷ به کار گرفت و از آن پس استفاده از آن را در پرچم‌دارهای سری S و نوت خود ادامه داد. به گفته‌ی منابع صنعتی که این لوله‌ها را برای سامسونگ تولید می‌کنند، لوله‌های انتقال گرما در پرچمداران سال ۲۰۱۸ سامسونگ نیز به کار گرفته خواهد شد.

لوله‌های انتقال گرما بهای تمام‌شده‌ی گوشی را بالا می‌برند؛ به همین سبب معمولا فقط در پرچم‌دارها مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته منطقی هم حساب کنید این لوله‌ها تنها باید در پرچمداران مورد استفاده قرار گیرند، چراکه این مدل‌ها هستند که سخت افزار قدرتمندی را درون خود دارند و گرمای زیادی تولید می‌کنند، پس نیاز آنها به لوله‌های انتقال گرما طبیعی است.

البته یک جایگزین وجود دارد – اتاق بخار یا بهتر است بگوییم محفظه بخار؛ از بهترین روش‌ها برای انتقال گرما هستند و در گرافیک‌های با قدرت بالا استفاده می‌شوند. با این حال، یک یک نقص بزرگ را دارا هستند و آن این است که قیمت تمام شده آنها حتی از لوله‌های انتقال گرما بیشتر است. اما این پایان ماجرا نیست چراکه یک نقص بزرگتری هم وجود دارد و آن این است که اتاق بخار یا محفظه بخار ضخامت گوشی‌ها را افزایش می‌دهند. این مسئله کاملا در برابر نقشه راه بسیاری از شرکت‌ها که ساخت گوشی‌های با ضخامت کم و نازک را در دستور کار دارند، در تضاد است. البته گزارش شده که بسیار از تولیدکنندگان گوشی این شیوه انتقال گرما را مورد آزمایش قرار داده‌اند ولی هیچ کدام به استفاده از آن مبادرت نورزیده‌اند.

طرح شماتیک از یک محفظه بخار
طرح شماتیک از یک محفظه بخار

اما باید دانست محفظه‌های بخار در لپ تاپ‌ها محبوبیت زیادی به دست آورند، چراکه برای لپ تاپ‌های گمینگ که گرمای زیادی تولید می‌کنند، یک گزینه ایده آل محسوب می‌شود. البته جدا از لپ تاپ‌های ویژه بازی، این محفظه‌ها در اولترابوک‌ها که ضخامت کمی هم دارند نیز استفاده شده‌اند؛ به عنوان مثال در این زمینه می‌توان از اولترابوک بسیار نازک ایسوس Zenbook Flip S که تنها ۱۰.۹ میلی‌متر ضخامت دارد، نام برد.

منابع نزدیک به سامسونگ عنوان داشته‌اند که امکان دارد پرچمداران سال ۲۰۱۹ سامسونگ به محفظه بخار مجهز شوند.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

سه × 4 =