آیفون‌های سال ۲۰۱۸ اپل دارای مودم LTE سریعتر اینتل و کوالکام و دو سیم‌کارته خواهند بود

0

هفته گذشته Ming-Chi Kuo، تحلیلگر مشهور موسسه KGI Securities، گفت که اپل در سال ۲۰۱۸ میلادی سه گوشی هوشمند مشابه آیفون۱۰ را روانه بازار فروش می‌کند که دوتای آنها با نمایشگر ۵٫۸ اینچی و ۶٫۵ اینچی از نوع پنل OLED و با سخت افزار قدرتمند عرضه خواهند شد و یک آیفون دیگر با نمایشگر ۶٫۱ اینچی با پنل LCD و با سخت افزار ضعیف‌تر و صد البته با قیمت ارزان‌تر معرفی خواهد شد.

اکنون Kuo اشاره کرده که آیفون‌های سال ۲۰۱۸ دارای تراشه مودم اینتل XMM 7560 و کوالکام SDX 20 LTE Cat با سرعت انتقال دیتای بیشتر نسبت به آیفون ۲۰۱۷ هستند و این مودم‌ها از تکنولوژی MIMO 4 × ۴، در مقایسه با تکنولوژی ۲ × ۲ MIMO که در مدل‌های آیفون امسال استفاده شده است، بهره خواهند برد.

مینگ چی کو، تحلیلگر KGI، در یک یادداشت پژوهشی، در این رابطه گفت:

تراشه‌های مودم جدید اینتل و کوالکام که قرار است در آیفون‌های سال ۲۰۱۸ به کار گرفته شوند، از تکنولوژی MIMO 4 × ۴ بهره می‌گیرند که به طور قابل ملاحضه‌ای سرعت انتقال دیتای آنها را در حالت LTE افزایش خواهد داد. وی اشاره کرده که اپل در محصولات سال ۲۰۱۸ خود تراشه‌های مودم را از XMM 7480 اینتل و MDM 9655 کوالکام به مدل‌های XMM 7560 ساخت اینتل و SDX 20 ساخت کوالکام ارتقاء خواهد داد. وی همچنین در این یادداشت نوشته که حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد تراشه‌های مودم جدید مربوط به اینتل باشد.

Kuo در ادامه در مورد دو سیم‌کارته بودن آیفون‌های سال ۲۰۱۸ اپل هم اینچنین می‌گوید:

ما پیش بینی می‌کنیم که حداقل یکی از مدل‌های جدید آیفون در سال ۲۰۱۸، دارای اسلات دو سیم کارت (DSDS) باشد. وی می‌گوید که برخلاف گوشی‌های دو سیم‌کارت موجود که توانایی برقرار کردن همزمان اتصال LTE برای هر دو سیم‌کارت را ندارند و در صورت استفاده یکی از آنها به شبکه ۳G سوئیچ می‌شود، آیفون سال ۲۰۱۸ اپل اتصال هر دو سیم کارت بصورت LTE + LTE را پشتیبانی خواهد کرد.

به هر حال هنوز کاملا مشخص نیست که آیا آیفون‌های جدید اسلات دوسیم‌کارت را ساپورت خواهند کرد یا نه.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

هشت + 5 =