تسلا از کامیون تمام الکتریکی خود با نام Semi رونمایی کرد؛ پیمودن ۰ تا ۱۰۰ در عرض ۵ ثانیه

از چندی پیش کمپانی تسلا از آمادگی خود برای ورود به دنیای پر رونق خودروهای سنگین تجاری صحبت به میان آورده بود و اعلام کرده بود قصد دارد با ساخت یک کامیون حضور خود در این بخش را استارت بزند. الون ماسک، مالک تسلا قبل از نمایشگاه خودروهای سنگین تجاری در لس آنجلس، کامیون خود را که عنوانش Semi است، معرفی کرد؛ وی در زمان معرفی از واژه مخفف مبهم به نام BAMF نام برد که حاضرین کمی به فکر فرو رفتند اما هنگامی که وی از پیمودن ۰ تا ۱۰۰ در عرض ۵ ثانیه این کامیون صحبت کرد، حاضران در رویداد رونمایی شگفت زده و انگشت به دهان شدند. بدیهی است که این شتاب گیری بدون وجود بخش بار است اما با این حال باید گفت که از کامیون پر سر وصدای آلفا رومئو جولیا و سایر کامیون‌های دیزلی سریعتر است.

تسلا از کامیون تمام الکتریکی خود با نام Semi رونمایی کرد؛ پیمودن ۰ تا ۱۰۰ در عرض ۵ ثانیه 1

حالا سوال اینجاست وقتی این کامیون بار داشته باشد، سرعت و شتابش چگونه است؟ جواب اینجاست که تسلا عنوان داشته این کامیون با یک بار ۳۶ تنی (۸۰،۰۰۰ پوندی) صفر تا صد را در ۲۰ ثانیه می‌پیماید. علاوه بر این، کامیون مذکور می‌تواند در جاده‌ای با شیب ۵ درصد با سرعت ثابت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به حرکت خود ادامه دهد. این موضوع برای رانندگانی که در جاده های کوهستانی رفت و آمد می‌کنند، فوق العاده است و مطمئنا این رانندگان با شنیدن این موضوع خریدن این کامیون را در برنامه‌های خود می‌گنجانند.

تسلا از کامیون تمام الکتریکی خود با نام Semi رونمایی کرد؛ پیمودن ۰ تا ۱۰۰ در عرض ۵ ثانیه 2

ویژگی‌های فوق العاده کامیون تسلا Semi به همین جا ختم نمی‌شود، جایی که گفته شده این کامیون (بدون بخش بار یا همان تریلر) با یکبار شارژ و سرعت از پیش تعیین شده، می‌تواند تا ۸۰۰ کیلیومتر را بپیماید که این میزان از یک کامیون دیزلی موجود با یکبار سوخت‌گیری خیلی بیشتر می‌باشد. تسلا این کار را با طرح‌های آیرودینامیکی کارآمد خود به ثمر نشانده است. این طرح‌های آیرودینامیک صورت شامل فلپ‌های کناری، حذف فاصله میان کامیون و بخش بار و کف مسطح کابین می‌باشد. تسلا می‌گوید که Semi این شرکت دارای ضریب کششی بهتر نسبت به مدل بوگاتی شیرون است.

تسلا از کامیون تمام الکتریکی خود با نام Semi رونمایی کرد؛ پیمودن ۰ تا ۱۰۰ در عرض ۵ ثانیه 3

اما مسئله بزرگ و نگران کننده‌ای که برای تمامی خودروهای الکتریکی وجود دارد، نحوه و سرعت شارژ و ایستگاه‌هایی که برای شارژ آنها نیاز است، می‌باشد. اما تسلا می‌گوید با استفاده از ایستگاه‌های شارژ سریع این شرکت، کامیون Semi در زمان ۳۰ دقیقه برای یک مسافت ۶۴۰ کیلومتری شارژ می‌شود. البته این شرکت اشاره داشته که در توقفگاه‌های معمول کامیون‌ها ایستگاه شارژ برقرار می‌کند تا نگرانی متوجه خریداران این کامیون نباشد.

تسلا از کامیون تمام الکتریکی خود با نام Semi رونمایی کرد؛ پیمودن ۰ تا ۱۰۰ در عرض ۵ ثانیه 4

اما در داخل کابین، رانندگان با دو نمایشگر که در دو طرف صندلی راننده قرار گرفته است، مواجه خواهند شد. این نمایشگرها کنترل‌های بخش های مختلف کامیون تسلا را بر عهده دارند. علاوه بر این دوربین‌های نصب شده در بیرون کامیون که به این نمایشگرها هم متصل است، تمام نقاط کور را پوشش می‌دهند تا راننده با خیال راحت به رانندگی بپردازد. جدا از این موارد، مجموعه‌ای از سیستم‌های ایمنی به کمک راننده خواهند آمد تا رانندگی ایمنی پیش پای وی باشد؛ از جمله این موارد که در دیگر خودرهای تسلا هم دیده می‌شود، سیستم رانندگی خودران است که در جاده‌های طولانی یک نعمتی برای رانندگان محسوب می‌شود.

تسلا از کامیون تمام الکتریکی خود با نام Semi رونمایی کرد؛ پیمودن ۰ تا ۱۰۰ در عرض ۵ ثانیه 5

متاسفانه تسلا از قیمت کامیون Semi خود، جزئیاتی منتشر نکرده است، اما اشاره داشته که رانندگان با این کامیون می‌توانند تا ۲۰۰،۰۰۰ دلار صرفه جویی در سوخت را طی ۱٫۶ میلیون کیلومتر (یک میلیون مایل) انجام دهند. شاید گفته شود این رقم بسیار بالا است اما برای کامیون‌داران این میزان پیمایش چیز عجیبی محسوب نمی‌شود و عادی است.

مطابق اعلام تسلا، تولید کامیون جدید این شرکت از سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد و علاقه‌مندان از هم‌اکنون می‌توانند با پرداخت ۵ هزار دلار اقدام به رزرو یک دستگاه کامیون Semi کنند.

تسلا از کامیون تمام الکتریکی خود با نام Semi رونمایی کرد؛ پیمودن ۰ تا ۱۰۰ در عرض ۵ ثانیه 6 تسلا از کامیون تمام الکتریکی خود با نام Semi رونمایی کرد؛ پیمودن ۰ تا ۱۰۰ در عرض ۵ ثانیه 7  تسلا از کامیون تمام الکتریکی خود با نام Semi رونمایی کرد؛ پیمودن ۰ تا ۱۰۰ در عرض ۵ ثانیه 8 تسلا از کامیون تمام الکتریکی خود با نام Semi رونمایی کرد؛ پیمودن ۰ تا ۱۰۰ در عرض ۵ ثانیه 9 تسلا از کامیون تمام الکتریکی خود با نام Semi رونمایی کرد؛ پیمودن ۰ تا ۱۰۰ در عرض ۵ ثانیه 10 تسلا از کامیون تمام الکتریکی خود با نام Semi رونمایی کرد؛ پیمودن ۰ تا ۱۰۰ در عرض ۵ ثانیه 11 تسلا از کامیون تمام الکتریکی خود با نام Semi رونمایی کرد؛ پیمودن ۰ تا ۱۰۰ در عرض ۵ ثانیه 12 تسلا از کامیون تمام الکتریکی خود با نام Semi رونمایی کرد؛ پیمودن ۰ تا ۱۰۰ در عرض ۵ ثانیه 13 تسلا از کامیون تمام الکتریکی خود با نام Semi رونمایی کرد؛ پیمودن ۰ تا ۱۰۰ در عرض ۵ ثانیه 14 تسلا از کامیون تمام الکتریکی خود با نام Semi رونمایی کرد؛ پیمودن ۰ تا ۱۰۰ در عرض ۵ ثانیه 15 تسلا از کامیون تمام الکتریکی خود با نام Semi رونمایی کرد؛ پیمودن ۰ تا ۱۰۰ در عرض ۵ ثانیه 16 تسلا از کامیون تمام الکتریکی خود با نام Semi رونمایی کرد؛ پیمودن ۰ تا ۱۰۰ در عرض ۵ ثانیه 17

منبعmotor1

عناوین تازه

ریلمی ایکس 50 پرو پلیر رونمایی شد؛ سیستم HyperBoost 3.0 و دوربین چهارگانه

ریلمی (زیر مجموعه شرکت اوپو) در حال برگزاری یک رویداد ویژه است و از این رویداد فعلا یک گوشی بیرون آمده که...

کلاهبرداران این بار کاربران سامانه همتا را هدف کلاهبرداری خود قرار داده‌اند

اگر با پیامکی به اسم سامانه همتا مواجه شدید که برای جلوگیری از قطع شدن گوشی از شما درخواست پول کرد، لازم...

انجوی زد فایو جی هواوی معرفی شد؛ دایمنسیتی 800 مدیاتک به همراه 8 گیگ رم

چندی پیش از کار هواوی بر روی یک گوشی هوشمند با نام انجوی زد فایو جی / Huawei Enjoy Z 5G صحبت...

اطلاعیه‌های سایپا در خصوص طرح جدید فروش خودرو

اطلاعیه شماره 1 کمیته خودرو وزارت صمت در راستای مقابله با دلالان و واسطه‌ها و ایجاد آرامش در بازار...

جعبه گشایی و نخستین نگاه به پوکو اف 2 پرو شیائومی

در 23 اردیبشهت ماه بود که شیائومی از نسل جدید گوشی پوکو با عنوان پوکو اف 2 پرو / Xiaomi Poco F2...

این مقالات را هم بخوانید

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

2 × دو =