فورد برای ساخت خودروهای الکتریکی در چین، یک قرارداد ۷۶۵ میلیون دلاری به امضا رساند

0

بنابر اخباری که امروز منتشر شده است، کمپانی فورد موافت کرده است تا با همکاری شرکت Zotye Auto که بیشتر در زمینه تولید ماشین فعالیت دارد، یک شرکت مشترک با سرمایه ۷۶۵ میلیون دلاری برای ساخت وسایل نقلیه الکتریکی در چین ایجاد کند. هر طرف دارای ۵۰ درصد سهام در این شرکت جدید خواهند بود. البته تاسیس این شرکت مشترک باید به تایید دولت چین برسد و اگر دولت چین آن را تایید کرد، این دو کمپانی خودروهای خود را در استان ژجیانگ چین خواهند ساخت.

چین شرکت‌های خارجی را مجبور کرده برای سرمایه گذاری این چنینی با یک شرکت داخلی چینی همکاری کنند و مشترکا به فعالیت بپردازند. تولید خودروهای الکتریکی بخشی از برنامه های دولت چین برای محدود سازی استفاده از سوخت های فسیلی می‌باشد که بیشتر کشورها در حال پیوستن به آن هستند و یکی از راه‌ها استفاده از خودروهای الکتریکی است که از سوخت‌های فسیلی استفاده نمی‌کنند و هوا را هم آلوده نمی‌نمایند.

البته باید دانست همکاری فورد و زوته تنها به ساخت خودروی الکتریکی محدود نمی‌شود و دیگر حوزه ها را که در اینجا به آنها اشاره نشده است هم شامل این همکاری خواهد بود.

البته زمان انتشار این خبر کمی ابهام بر انگیز است، چراکه دولت چین برای ترغیب شرکت‌هایی همچون تسلا برای سرمایه گذاری در چین، حاضر شده است از سخت‌گیری‌های خود در انتخاب یک شریک داخلی صرف نظر کند. اما عنوان شده فورد این قرارداد را در ماه آگوست بسته است و در حال حاضر برای خط و نشان کشیدن برای رقبایی همچون جنرال موتورز که در چین دست به، مفاد آن را رسانه‌ای کرده است.

به هر حال، از تمام این مسائل بر می‌آید که عمر خودروهای با سوخت فسیلی در حال اتمام است و کم کم باید غزل خداحافظی را برای این نوع خودروها خواند.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

یک × 1 =