سیگیت نخستین هارد ۲۰ ترابایتی جهان را سال ۲۰۱۹ روانه بازار می‌کند

0

در حالی که در اکتبر گذشته اولین هارد دیسک جهان با ظرفیت ۱۴ ترابایت عرضه شد، باید در انتظار عرضه مدل ۲۰ ترابایتی این هاردها در سال ۲۰۱۹ باشیم.

شرکت سیگیت – Seagate می‌گوید هاردهای مذکور را تا دو سال دیگر روانه بازار می کند و با این کار رکوردی جدید را به ثبت خواهد رساند.

سیگیت برای طراحی هارد دیسک با چنین ظرفیتی از فناوری جدیدی موسوم به HAMR بهره گرفته است. در قالب این فناوری از نوع خاصی از لیزر که از دانه های نمک کوچک تر است برای گرم کردن سطح هارد دیسک استفاده می‌شود.

در نتیجه میزان انرژی مورد نیاز برای مغناطیسی کردن اجزای مورد نیاز و همین طور ذخیره سازی داده ها کاهش می‌یابد و در نتیجه می‌توان حجم بیشتری از داده‌ها را ذخیره کرد.

کمپانی سیگیت در یک دهه اخیر توانسته ظرفیت ذخیره سازی هاردهای تولیدی خود را ۳۰ درصد افزایش دهد و امیدوار است فناوری جدید ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات در هارد دیسک ها را دو برابر کند.

نزدیک ترین رقیب سیگیت، شرکت وسترن دیجیتال، از فناوری دیگری به نام MAMR برای افزایش ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات بهره می‌گیرد که مبتنی بر کاربرد امواج میکروویو به جای لیزر است. این شرکت امیدوار است فناوری یادشده به تولید هاردهایی با ظرفیت ۴۰ ترابایت تا سال ۲۰۲۳ منجر شود.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

1 × 5 =