لنوو در اندیشه پس گرفتن عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده کامپیوتر در دنیا از اچ‌پی

0

لنوو یکی از بزرگ‌ترین سازندگان کامپیوتر در دنیا محسوب می‌شود و در حال برداشتن گام‌هایی است که خود را یکه‌تاز این عرصه کند. لنوو اخیرا گزارشی منتشر کرده که در آن به کسب بیشترین درآمد سه‌ماهه خود از سال ۲۰۱۵ اشاره ‌کرده و همزمان اعلام کرد که بخشی از سهام بخش پی‌سی شرکت فوجیتسو را خریداری کرده است و از این ‌پس این بخش را کنترل می‌کند.

خرید میزانی از سهام فوجیتسو که اختیار نظارت و کنترل آن را بدهد هزینه زیادی می‌طلبد. فوجیتسو بخش پی‌سی خود را دو سال پیش به دلیل عدم درآمدزایی رها کرده بود. حالا ۵۱درصد سهام این بخش به غول فناوری چینی یعنی لنوو به قیمت ۱۵۷میلیون دلار فروخته‌شده است. لنوو برای خرید این ۵۱درصد، ۲۲میلیون دلار نقدا پرداخت کرده و تا سال ۲۰۲۰، مابقی مبلغ را پرداخت خواهد کرد، با ‌وجود این از همین حالا مدیریت این بخش را بر عهده خواهد گرفت.

به نظر می‌آید لنوو این کار را به‌عنوان فرصتی برای گسترش کسب‌وکار پی‌سی خود انجام داده است. به‌هرحال این کمپانی با کامپیوترهای خود شناخته می‌شود. این حرکت احتمالا باعث شود که لنوو عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده کامپیوتر در دنیا را از اچ‌پی بگیرد. ابتدای امسال بود که لنوو این عنوان را به اچ‌پی باخت.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

دوازده + 2 =