ولوو XC40 رونمایی شد؛ کراس‌اوور جدید خودروساز مشهور سوئدی

0

کمپانی خودروسازی سوئدی ولوو از کراس‌اوور جدید خود به نام XC40 رونمایی کرد که کوچکترین برادر مدل‌های XC60 و XC90 محسوب می‌گردد.

ولوو که این روزها در سیطره چینی‌ها قرار دارد و با عرضه مدل‌های جدید سدان و شاسی‌بلند روح تازه‌ای در کالبدش دمیده شده در ادامه مدل‌های XC60 و XC90 که با استقبال شایان خریداران در اقصی نقاط دنیا از جمله ایران مواجه شده تصمیم‌ گرفته تا XC40 را نیر به سبد محصولات خود اضافه نماید.

سه پیشرانه بنزینی و دو پیشرانه دیزل برای این کراس‌اوور در نظر گرفته شده است: T3 سه سیلندر توربو با ۱۵۶ اسب‌بخار نیرو به همراه جعبه‌دنده ۶ سرعته خودکار و انتقال نیرو به چرخ‌های جلو، T4 و T5 که دومین نسخه ۲۴۴ اسب‌بخار قدرت دارد و به همراه سیستم انتقال نیرو به چهارچرخ عرضه می‌شود و البته هر دو از جعبه‌دنده ۸ سرعته خودکار استفاده می‌کنند، همچنین نسخه‌های هیبریدی و تمام الکتریک نیز در راه هستند.

از امکانات این خودرو می‌توان به سیستم چندرسانه‌ای، مسیر یابی و بررسی وضعیت خودرو و اتصال به اینترنت به همراه نمایشگر ۱۲٫۳ اینچ و ۹ اینچ، سیستم تهویه هوای داخل خودرو به‌صورت مجزا برای عقب و جلو، چراغ‌های LED، سنسور پارک عقب، صندلی‌ چرم با گرم‌کن و چرخ‌های ۱۸ اینچ، سیستم هشدار ترافیک همراه با سیستم ترمز خودکار و… اشاره کرد.

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

هجده − 15 =