لامبورگینی سوپر اسپورت اونتادور S رودستر را با قدرت موتور ۷۳۰ اسب بخاری معرفی کرد

0

لامبورگینی سوپر اسپورت اونتادور S رودستر را معرفی کرد. درست یک هفته مانده به نمایشگاه اتوموبیل فراکفورت، جایی که قرار است این سوپر اسپورت جدید لامبورگینی به نمایش در آید. کوپه لامبورگینی Aventador S ترکیبی کامل از یک سوپر اسپورت پرقدرت و لوکس است که قرار است سال ۲۰۱۸ روانه بازارهای فروش شود.

همانند نسخه‌های پیشین روباز با سقف سخت، اونتادور S از نظر فنی همان مشخصات پرقدرت را به یدک می‌کشد و تمام ویژگی های پیشرفته رانندگی با سقف باز را نیز ارئه خواهد داد. از نظر ظاهری نیز مشابه نسخه‌های پیشین است اما چند ویژگی خاص، این سوپر اسپورت را کاملا منحصر به فرد می‌کند.

پنل سقف سخت جداشدنی اونتادور S رودستر، با وزن کمتر از ۱۳ پوند (۶ کیلوگرم)، از جنس فیبر کربن و با رنگ پایه مشکی مات است، اگرچه که رنگ‌های سفارشی مانند مشکی براق نیز در دسترس هستند. پوشش موتور Y شکل و فیبر کربنی، از پنجره‌ی سیاه رنگ عقب شروع و با رنگ بدنه یکپارچه می‌شود. ویژگی پوشش شفاف نیز برای موتور این هیولای ایتالیایی وجود دارد که سبب می‌شود موتور ۱۲ سیلندر این سوپر اسپرت در معرض دید قرار گیرد.

موتو ۱۲ سیلندری که از آن صحبت کردیم با آرایش سیلندر V شکل توانایی خروجی ۷۳۰ اسب بخار قدرت (۵۴۴ کیلو وات) و ۵۰۸ پوند فوت (۶۹۰ نیوتن متر) گشتاور را داراست که این قدرت توسط یک جعبه‌دنده ۷ سرعته ISR به چرخ‌ها منتقل می‌شود. این قدرت موتور باعث می‌شود تا اونتادور S رودستر تنها در ۳ ثانیه صفر تا ۱۰۰ کیلومتر را بپیماید و به حداکثر سرعت ۲۱۷ مایل در ساعت (۳۵۰ کیلومتر در ساعت) برسد.

این موتور قدرتمند با سیستم چهارچرخ محرک، سیستم تعلیق فعال، سیستم چهار چرخ فرمان‌پذیر و حالت‌های رانندگی EGO شامل استرادا – Strada، اسپورت – Sport و کورسا – Corsa همراه شده است.

سوپر اسپورت اونتادور S در ۱۳ رنگ مختلف شامل زرد جیالو اوروس تا آبی ایگیر روانه بازار فروش خواهد شد. در درون خودرو، چرم و آلکانترا، در رنگ‌های مختلف به کار گرفته شده است. در تصاویر منتشرشده، صندلی‌های چرمی و نمای داخلی به رنگ سیاه و بژ کم‌رنگ مزین شده‌ است.

همانطور که گفته شد، لامبورگینی Aventador S Roadster اولین بار در نمایشگاه فرانکفورت به نمایش در خواهد آمد و فروشش هم در ماه فوریه ۲۰۱۸ – اسفند ۱۳۹۶ شروع می‌گردد. قیمت گذاری در ایالات متحده از ۴۶۰,۲۴۷ دلار آغاز خواهد شد، در حالی که قیمت این خودرو در انگلستان از ۲۵۱,۴۶۲ پوند است و در اروپا با قیمت پایه ۳۱۳,۶۶۶ یورو به فروش می‌رسد.

 

 

دیدگاه خود را منتشر کنید

دیدگاه خود را درج کنید
نام خود را اینجا بنویسید

20 + شانزده =